Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez a szűrő szerintetek?

Jó ez a szűrő szerintetek?

Figyelt kérdés

8 literes szögletes akváriumom van, benne egy növény és 1 db aranyhal /kb. 4-5 centis /.

Eddig egy sima levegőztető volt benne, de ez az aranyhal sokat eszik és mégtöbbet ürít és elég hamar retkes lett a víz.

Ma vettem bele egy belső szűrőt. / [link] / ezt a fajtát. Beraktam és a legkisebb fokozatra állítottam. Szegény hal azota körbe körbe úszik, de ez hagyján, nekem az a furcsa, hogy hogyan levegőztet ez, mikor egy árva buborék meg semmi nem jön belőle.



2012. ápr. 21. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ne ezt ne csináld. 30 liter alatt állatkínzás és törevényellenes gerinces állatot tartani. az aranyhal normális körülmények között él 20 évet és eléri a 30 centit. naponta van 1 ilyen kérdés amiben aranyhal van 30 liter alatt. nekik legalább 150 liter kell és legalább 3 darab abból is.

hagyj fel az akvarisztikával, ha nincs pénzed legalább egy 30 literes akváriumra mi rendesen fel is van szerelve és ne aranyhal legyen benne, hanem egy hím betta.

gondolom az a 8 liter is gömbakvárium és még egy ponton sérted vele a törvényt.

2012. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legnagyobb jóindulatod ellenére ezt kár volt megvenni.

Jól látod a problémát, valóban durván leterheli a vizet, de 8 litert szűrhetsz te bármivel, abban nem marad meg egy aranyhal.

A szűrőn felül van egy légcső, ha annak a végén van valami szelep, akkor azt kell kinyitni (fogatni?) és úgy kever be levegőt.

De a másik problémát is jól látod, gömb formában nehézkesen működik, nincs jó áramlás, mert csak körbeforgatja a vizet. Többek között ezért is tiltották be a gömbakváriumot, meg hogy 30 liter alatt lehessen gerinces állatot tartani.

2012. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:

Borzasztó, amit művelsz. Az aranyhalnak 150-200 liter kell. Egy év kínzás után a halálba kényszerítesz egy 5 centiméteres halat, ami az állandó ammóniamérgezéstől nem tudott fejlődni, ami normális körülmények között 20 évet is megélhet. Nézd meg, megfelelő tartási körülmények között mekkorára nőlnek:


[link]


A tetteid egyenlőek azzal, mintha téged bezárnának egy büdös WC-be életed végéig. Kapnál kaját és legyél boldog. Nem értem, miért olyan nehéz informálódani, minden elsőst megtanítanak olvasni. Ha a következő e-könyveket elolvasod, tudni fogod, hogy nincs szükség buborékokra ahhoz, hogy a víz levegőt kössön meg, ugyanis ezt a vízfelszín mozgásával teszi. Ezenkívül további tizen hibával találkozol még, amiket elkövettél:


[link]


[link]

2012. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mert itt néhányan olyan nagy szakemberek...na hagyjuk már :P

Mint leírtam nem gömb akváriumról van szó!

[link]

Állításod szerint ez a honlap tudja mi van... Hát kapásból olvastam egy két téves információt.

2012. ápr. 21. 21:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Továbbá nem klasszikus tavi aranyhalam van, hanem tenyésztett faj, melynek kifejlett példánya 5 centi.
2012. ápr. 21. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztett fátyolfarkú is 40 centire nő, ha hiszed ha nem.
2012. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

najó figyelj ne okoskodj, már nemazért de hogyaszarban lehetne egy 30cm-es halfajtából kitenyészteni egy 5cm-set?

hidd el, hogy nem jó amit csinálsz...

te aki utána sem néztél az akvarisztikának itt okoskodsz pedig mi segíteni akarunk...

az aranyhaladat add el vagy ajándékozd el, vegyél egy normális 30 literes akváriumot fűtővel, nézz utána a betta tartásának és akkor már legalább nem kínoznál senkit

2012. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Nem szemétkedni akarok, nem értem minek jösz ide kérdezősködni, ha okosabbnak tartod magad mindenkinél. Minden oldalon lehetnek elírások, de a legnagyobb elírás a te fejedben van sajnos..


Elkezdesz itt nyolcszögletes akváriumozni. Ha nem látod a hasonlatot a gömbakvárium és a nyolcszögletes akvárium között, akkor nagy baj van. A kialakítással van probléma. Oda vissza helyett körbe-körbe tereli őket az ilyen forma, és az nagyon nem jó!


A kitenyésztett 5 centiméteres aranyhalon pedig csak mosolyogni tudok. Lenézed itt a válaszolókat, időzőjeles nagy szakemberek jelzővel illeted őket, de legalább veled ellentétben tudják, hogy a halad miért nem nől 5 centiméternél nagyobbra. Te tudod, mi gátolja ebben szerencsétlent?

2012. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!