Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek, egy kezdőnek nem...

Szerintetek, egy kezdőnek nem lesz túl nagy ez a 150L-es aksi?

Figyelt kérdés

Egy Ferplast Cayman 80-ról lenne szó.


[link]


2012. ápr. 21. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A méret jó, csak még keresem a karaktereket a billentyűzeten, mert kancsin maradtam az árától.


Hát... így első körben nem mondanám egy jó választásnak. Az a szoftver az olyan, hogy tökmindegy mennyit fizetsz érte, ígyis úgyis meg kell tanulni, ha meg az időt úgyis rászánod, akkor ingyen is megtanulható a netről.

Én attól a szűrőtől se esek hanyatt, jó, hogy nagy a szűrőfelület, de az a vízforgatáselég pimaszul kevés. Legalábbis ennyi pénzért már vérprofi, kompromisszumok nélküli szűrést lehetne csinálni. A minimum, hogy adni kéne legalább valami noname külső szűrőt ennyi pénzért.

2012. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

A nagyobb akvárium csak annyi nehézséget jelent a kicsihez képest, hogy többször kell fordulni a vödörrel vízcserekor. Ez meg nem valami nagy dolog. Viszont sokkal stabilabb és rengeteg apró hibát elvisel komolyabb következmények nélkül.

De ne ezt a szettet vedd meg. A ferplast lehet hogy márka hörcsögketrecben, de akvarisztikában noname. És irracionálisan túlárazott. A szoftver helyett nézd meg az akvarista.hu webkönyveit, azok ingyen vannak és minden alapvető dolgot megtanulhatsz belőlük úgy 2 óra olvasgatással.

2012. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
A nagyobb akváriummal kevesebb a gond. Az ára viszont tényleg horrorisztikus ennek a szettnek. A legviccesebb az, hogy még egy elfogadható szűrőt is kispóroltak belőle ennyi pénzért. Egyébként szerintem nem érdemes szettet vásárolni. Általában alulméretezik a szűrőt, sok esetben minden gagyi kategória, amit adnak hozzá. Külön-külön akár olcsóbb is lehet, valamint mindenből meg tudod venni a lehető legmegfelelőbbet.
2012. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a tetős akváriumokkal nem vagyok kibékülve.

Mindig leszedni a tetejét ha akarsz belenyúlni rendezgetni, vagy ha csak vizet akarsz cserélni, ha porszívózni akarsz benne, szerintem kínlódás, mert ott lóg rajta a lámpa drótja és azt a tetőt le kell valahova tenni a földre hogy ne dőljön fel és ne törjön el benne a neon, és a tető általában egy vékony műanyag, ami úgy lötyög össze-vissza ráadásul, hogy még nehezebb legyen mozgatni. Persze néha az is elég ha csak a kis etető lukon benyúlsz, vagy félretolod, de ha már félretolod akkor megbillenhet, leeshet, vagy ha bénázol vele, a sarka belesik az akváriumba a lámpával együtt.


Én minden akváriumot tető nélkül csinálok, egy két csiptetős lámpát ráteszek, általában kompaktizzós lámpákat, mert azok kevés helyet foglalnak és el lehet fordítani így ha akarok benne matatni, a teljes vízfelület szabadon az enyém.


Így több kedvem van takarítani, ezért ez nálam sokkal szebb, gondozottabb és tisztább, persze csak azért, mert a tetőkkel szarakodni én lusta vagyok.


Az akvárium tetőkben azt is utálom, hogy esik benne az eső. Megreked benne a pára, emiatt vízköves lesz benne a neoncső és egész belseje. Valakinél penészes is volt a tető belülről és akkor le kell venni lemosni ecettel. Azzal is kínlódni. Minek? Nem szellőzik rendesen, szerintem a halaknak se jó, kivéve csak annak a fajtának ami ugrálós, mert az ugye tető nélkül kiugrana. De sok olyan hal van ami nem ugrik.


Számomra szebb is ha nincs tető, mert én szeretem nézni a víz tetejét ahogy fodrozódik. Teljesen tó feelingje van neki.


Tetővel viszont nekem kicsit olyan mű az egész, olyan mint egy elkülönített doboz jó messze az embertől elzárva. Persze lehet nézni a halakat abban is, de akkor sem olyan mint egy tó.


Persze mindenkinek más tetszik. Nem vagyunk egyformák. Van akinek a tetős jobban bejön, mert az pl takarja az akvárium tetejét, a lámpát és mindent amit nem akarnak látni és az inkább akkor olyan így, mint egy TV, fekete kerettel.

2012. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Azért a tető nélküliségnek is van nagy hátránya. Bármi beleeshet, spray-t, légfrissítőt és semmi olyan dolgot nem használhatsz, ami száll a levegőben, és ez sokaknál, többek között nálam is nagy hátrány. Itt-ott gyakran festeni, lakkozni is szoktam a lakásban, aminek nem hinném, hogy örülne az akváriumvíz. Bármilyen óvatos vagy, valamennyi úgyis jut be az ilyesmiből. Bogár, rovar, pókok stb. nagyobb eséllyel másznak be, ami ki tudja hol és mit meg nem járt előtte. Biokémiai szemszögből tekintve a dolgot elgondolkodtató. Én ennél elővigyázatosabb vagyok, pedig én lusta vagyok néha a tetővel szórakozni :)

De ahogy Hable írta, ízlés dolga.

2012. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Természetesen nem azt mondom, hogy teljesen el kell szigetelni, hiszen valamennyire levegőznie, szellőznie kell, meghát az oxigénnek is be kell jutnia ;)
2012. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!