Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta-probléma! Mihez kezdjek?

Betta-probléma! Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
25 literben tartok együtt egy hím meg egy nőstény bettát. Semmi más nincs velük. Amikor összetettem őket a hím kergetgette a nőstényt, de most fordult a kocka, és a hímemet már annyira megtépte a nőstény, hogy alig maradt a farkából. Miért van ez? Mit csináljak?

2012. ápr. 22. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Látom nem nagyon olvastál még a kérdések között. Én magam is betta-tartó vagyok, de nekünk egy hímünk éli mindennapjait 30 literben.

Ne vedd sértésnek, szépen próbálom leírni adolgokat, hogy változtatni tudj.

Sziámi harcoshalaknál nem igen létezik "pár". Ha vegyesen szeretnéd őket tartani (fiú-lány, az is 1 fiú 3 lány arányban legyen), akkor azt 75 literben tedd meg. Nagyon gyakori, hogy a kis helyen (pld. ez a 25 liter) a nőstény válik agresszívabbá, és a gyakori csipkedések regenerálódás helyett sokkal súlyosabb betegsékbe torkolnak. Előzd meg ezt és vagy az egy hímet tartsd meg és válj meg a nőstényedtől vagy gyorsan ruházz be egy újabb és nagyobb akváriumba, viszont addig is különítsd el a halaidat.

2012. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért van, mert nem lehet 1 hímmel 1 nőstényt tartani.

Tehát valamelyiküktől meg kell válnod.

2012. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Ekkora helyen csak 1 bettát szabat tartani. Nagyobb helyen jó az egy hím több nőstény párosítás, ahogyan írták.
2012. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
*szabad
2012. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!