Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozhatja a pipálást?

Mi okozhatja a pipálást?

Figyelt kérdés

Mostanában a 60 literesemben az összes guppi és a gurámik is pipálnak.Mértem mindent:PH,ammónia/ammóniák,oxigén,nitrit,nitrát,kh,gh,cl2...

Nem fogom mindet leírni,de teljesen rendben van minden.

A halak viszont mégis a vízfelszín közelében vannak,meg van amelyik pipál is.Idegesítő.Az aksi kicsit több mint 1 hónapig járt a betelepítések előtt.Fura mindenesetre...



2012. ápr. 22. 15:59
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Az oxigénhiány lenne a logikus. A labirint-kopoltyúsoknál ez nem lenne túlzottan meglepő, de a guppi már fura. A szűrő levegőztet? Mennyi a hal? Mellesleg gurámit 120 liter alatt nem kéne tartani.
2012. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Persze ha törpe gurámid van, akkor nincs gond.
2012. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szűrő egy tetra easy crystal.Esőztet is,de van levegőztető is beszerelve.És bocsesz,de a törpegurámiból mindenhol azt írják,hogy 60 literen tejesen jól érzi magát 1 pár...
2012. ápr. 22. 16:08
 4/7 Platypus ***** válasza:

A hőmérséklettel mi a helyzet? A túl meleg víz is okozhat oxigénhiányt.


Biztos, hogy pipálnak? Mind a guppi, mind a gurámi vízfelszínről táplálkozó halak, sok időt töltenek amúgy is a felszín közelében. A gurámik mindenképpen nyelik a levegőt, szükségük van rá jó oxigénellátás mellett is.

2012. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
24-26 fok között mozog a hőmérséklet.Hát én pipálásnak azt nevezem,ha picikért kilóg a szájuk,és ki be nyitogatják(elég gyorsan).Pár percenként 1szer a guppik.
2012. ápr. 22. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, de nyomj nekik a vízbe levegőt.

A szűrődre tedd rá a levegőztető csövet.

2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Ha pár percenként csinálják, az nem pipálás. Ha másodpercenként, akkor igen. Cserélj vizet, az az univerzális megoldás vízproblémára.
2012. ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!