Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok kérdés egyben? (akvárium)

Sok kérdés egyben? (akvárium)

Figyelt kérdés

1: 150literbe milyen halakat? Guppik nem tetszenek. vitorláshal, neonhal, hím betta, platti, blackmolly, törpe páncélosharcsa, anci, szifó. Ezek tetszenek.


2: Melyikből mennyit?


3: Milyen eleséget?


4: Milyen növényeket?


5: Milyen halat mennyiért éri meg venni?


6: Hány fokos víz kell átlagosan?


Ami van: 620l/h külső szűrő, levegőztető, 36W világítás, fűtés, 5 hatalmas tő hólyagos vízi kehely,

Amit szeretnék: 2 vasfa, sötétszürke kvarchomok talaj, gömbmoha, jávai moha vasfára kötve, fekete háttér, és még valami szélesebb levelű növény.

Ezenkívül miket ajánlotok még? Előre is köszönöm. Ti hogy rendeznétek be az akváriumot? 120X50X25

Előre köszönöm a sok választ :) Mindenkit pontozom.


2012. ápr. 22. 21:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem, hogy a halak nem tudnak kiugrani mert elhúzható üvegtető és rendes tető is van amiben a világítás nyugszik. ja és a méreteket így kell értelmezni:

H*M*SZ

2012. ápr. 22. 21:57
 2/12 YourDestiny ***** válasza:

Szia! A 620 liter per órás külső szűrő ide kevés, mint anno Hitlerben a jóindulat. Csak biológiai szűrésre egy erős belsővel elviszi, vagy mégegy ilyen teljesítményű külsővel. A vizet meg sem fogja forgatni rendesen, elveszik az áramlás. Nem jó, ha vannak pangó részek az akváriumban. Külső szűrőnél mindig maximum 50%-os teljesítménnyel számolunk a nagy szűrőtartály miatt.


Vitorlásból 1 párt ajánlok, ugyanis idővel 2 hal párba fog állni, így a többitől kénytelen leszel megválni. Neonhalakból kéne legalább egy 10-es csapat. A törpe páncélos is akkor érzi jól magát, ha legalább 6-an vannak. Anciból egy párt ajánlok. Szerintem ez így elég is lesz, de természetesen nem a jelenlegi szűréssel!!! Ha ideiglenesen nincs mód növelni a szűrés hatásfokát, akkor néhány hallal kell indítani (bár ez amúgy is fontos új akváriumnál). A molli elég nagyra tud nőlni, meghát belőlük is jobb ötlet többet tartani, ugyanígy a szifóból és a plattiból is. Ez így sok hal, amit felsoroltál, nem fér össze.

2012. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Talán 2 vitorlást, 8-10 neont, 8-10 törpepáncélost és 4-6 plattit.


De lehet hogy a vitorlás megeszi a törpe páncélosokat ha megnő. Nem tudom.


A black mollik szeretik csipkodni a növényeket.

A szifók meg nagyon rámenősek és eleszik a kaját a többiek elöl szerintem.

2012. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Még annyi, hogy neon helyett vörös neonhalat vegyél. A sima neon a hidegebb vizet kedveli, ellenben a többi felsorolt halad a valamivel melegebbet.
2012. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Rosszul írtam nem törpe harcsára gondoltam hanem a kék páncélosharcsára. 620liter/órás szűrőnél nagyobbat? Az már búvárszivattyú :D És ha elhagyom a 2 vitorláshalat akkor lehet betta? Vagy az nem szereti az ekkora akváriumot? Vagy milyen érdekes/szép halat ajánlotok még? Esetleg raktok fel képet a tietekéről?
2012. ápr. 22. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan 25 fokra lődd be a fűtést szerintem.


Szélesebb levelű, hát anubias van belőle sok féle.


Az anubias nana kis levelű, de az a legszebb szerintem.

Lehetne még bacopa monnierit tenni az megmaarad kevés, közepes fényen is, sok fényen is, mindenhol, tehát azt nehéz kinyírni.

2012. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát tegyél bele egy bettát is, talán nem lesz vele gond.
2012. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sőt, vegyél egy kis ikráztató hálót, azt be lehet akasztani az akváriumon belülre, és ha a betta kötözködik a többiekkel, akkor csak tedd bele :)
2012. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezeket is köszönöm :) Vagy esetleg rakjak bele 5db kékpáncélost, 1 pár ancit és egy 20-25fős neonhalrajt?
2012. ápr. 22. 22:49
 10/12 anonim ***** válasza:

ahogy neked tetszik, de szerintem előbb vegyél kevés halat, tapasztald ki hogyan kell őket tartani, és ha minden okés, akkor később vegyél többet, de szerintem sok az a 25 neon. Nem vagyok híve annak hogy túltelepítsék az akváriumot.


Minél több hal van, annál erősebb szűrés kell nekik, annál többet ürítenek és azt ki kell porszívózni.

2012. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!