Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba lehet kristályt rakni?

Chaos91 kérdése:

Akváriumba lehet kristályt rakni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen kristályt?
2012. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha le van csiszolva a széle, azaz nem éles, szerintem simán mehet bele.
2012. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát jó, de pl a fehér mészköveken szokott is lenni ilyen kristályos réteg, fehéres - sárgás átlátszós.

[link]

Olyat kalapáltam le régen vésővel nagyobb kövekről, mert a nap alatt szépen csillogtak és kiskoromban az nekem nagyon tetszett. Kiraktam a szobába dísznek, de az tuti nem jó akváriumba, mert oldódik ki belőle a mész és keményíti a vizet.



Vagy pl ametiszt, hát szerintem ez se jó bele:

[link]



Csiszolt üveget lehet, abból nem oldódik semmi, de akváriumban ezek egy idő után úgyis algásak lesznek, és akkor meg moshatod le fogkefével.

2012. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
A kvarc változatait, mint a hegyikristály, rózsakvarc, ametiszt..stb bátran be lehet rakni ha valaki egy kis giccsre vágyik. Ezek kémiailag semlegesek. Az üveg és a swarowski is. Van olyan féldrágakő, ami viszont mérgező dolgokat ereget magából, pl. a malachit. A kalcit és a társai meg oldódnak, még ha nagyon kis mértékben is. A víznek nem árt ennyi, de a kristály csúnya lesz. Szóval milyen kristály?
2012. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ametisztet nem tudtam, bocs.


A sókristály (sólámpa) meg feloldódik és brakkvizi akvárium lesz belőle gondolom :)

2012. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!