Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 37 literben lehet tartani...

37 literben lehet tartani bettát? Ha igen akkor milyen legyen a dekoráció és a növények? Feltétlenül szüséges a szűrő, ha van légpumpám és fűtőm?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ekkorában lehet, és igen, kell szűrő.

Dekoráció gyökér, fa, növényekből meg olyan kell, aminek van elég fény.


"Kéne egy 30 literes kis szögletes akvárium, szűrővel, fűtővel, lefedve, 27 fokos vízzel. Az akvárium fölé kell világítás a növényeknek, mert kellenek élő növények. Ha kevés a fény, akkor árnyéktűrő növények.

A szűrőnek éjjel nappal mennie kell, és ritkán ki kell nyomkodni a szivacsot. Az akváriumban minden másnap cserélni kell 3-4 liter előzőleg állni hagyott vizet.

Etetni fagyasztott eleséggel változatosan, és kiegészítésnek minőségi táp. Naponta 1×, hetente 6×.

Heti 2-3 alkalommal lehet neki tükrözni 10-10 percet."

2012. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előzőnek nem mindenben volt igaza.Nem minden második nap kell vizet cserélni hanem hetente 30%-ot.Illetve a szűrő szivacsát többhavonta csak akkor kell kinyomkodni(az akváriumból leszívott vízben)hogyha már annyira dzsuvás hogy nem tudja forgatni a vizet.Aljzatnak legjobb bazalt zúzalék lenne mert szépen kiemeli a bettát.Világításnak elég egy asztali lámpa.Válassz fény igénytelen növényeket. Díszítésnek szerintem mehet bele vasfa.Légpumpára nincs szükség,mivel a betta labirint kopoltyús.Szerintem a www.akvarista.hu oldalon eltudod cserélni egy kb 250l/órás belső szűrőre.Eleségnek leginkább élő vagy fagyasztott fekete szunyoglárvát vagy tubifexet ajánlok.Kiegészítésnek adhatsz neki száraz eledelt heti 1-2 alkalommal.Remélem tudtam segíteni.Ha valami kérdésed van még írj nyugodtan.
2012. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Ilyen kis akváriumban nagyon is ajánlott több kisebb adagra szétosztani a vízcserét, valamivel stabilabban fenntartható az amúgy igen instabil akvárium.

Egyébként ez nem zárja ki a heti 30 %-ot, hiszen ez összesen kb annyira jön ki.


A szivacs kinyomkodására azt írtam, hogy ritkán kell megejteni ezt az eseményt. Azt hiszem, ebben sem tudtál ellentmondani.

A fölösleges kötekedésen kívül sikerült elsütni még egy hatalmas igazságot: a labirint kopoltyúsoknak nem kell légpumpa. -ja, meg a többinek sem.

2012. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!