Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paludáriumot csinálok külső...

Paludáriumot csinálok külső szűrőakváriummal. Szerintetek ez a rendszer működhet (többi lent)?

Figyelt kérdés

A kép elég kezdetleges(paint-es) a lényeg látszik.

Meg lenne fúrva a paludárium,azon keresztül menne a külső szűrőakváriumba, ami szintén meg van fúrva úgy hogy a cső vízszintesen áll.Ahogy a pumpa kinyomja a vizet,megtelik a paludáriumban a víz,és így folyik be a szűrőaksiba.

(a szűrőaksi nem így lesz megcsinálva,csak a szemléltetés eszköze)


[link]


2012. ápr. 23. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Painthez képest egész jó:D

Egy nagy elvi hiba van a rajzodban, az pedig az átbukós rendszer. Ezt direkt ülepítéshez használják, nálad viszont az ellenkezője a cél, az, hogy mozogjon, áramoljon mindenhol a víz. Tehát úgy kellene csinálni, hogy egyik helyen átbukik, utána alul folyik át, aztán megint bukik, tehát fektetett S alakban közlekedik a víz.

2012. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi a választ, de mint írtam :


" (a szűrőaksi nem így lesz megcsinálva,csak a szemléltetés eszköze) "


szóval a szűrőaksi nem ígynézki csak a szemlétetés kedvéért csináltam így , meg nem volt kedvem még azt is belerajzolni.


Amúgy a rendszer működhet?

2012. ápr. 24. 00:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, működik. Teljesen jó.


- Kifolyónak 32mm-es lukat csinálj, az elég nagy, hogy lefollyon rajta a víz (a vastag PVC csőnek pont ekkora a külső átmérője)


- Befolyáshoz elég másfél centi (ezt nem tudom pontosan, mert én a befolyáshoz nem csináltam lukat nekem egy vékony cső az akvárium fölött bemegy és úgy folyik bele) De ha te fúrod, akkor oda egy vékony PVC csövet bele lehet ragasztani és szebb. Jobb ha beleragasztod, elmondom, hogy mért.


A kis luk jó ha 8-10cm-vel följebb van, mint a nagy, mert nekem volt már hogy eldugult a nagy luk és egyből megemelkedett a vízszint vagy 5-6 centit. Ha jobban eldugult volna, akkor meg ugye mégföljebb ment volna.


A nagy luk úgy tud eldugulni, ha elé raksz egy szivacsot, (akkor egyből), ezért legjobb ha veszel inkább egy szűrőfejet, hogy a halak ne ússzanak át rajta.


-------

Nekem egyébként fordítva van, én a szűrőakváriumot fúrtam meg (én is így akartam ahogy te rajzoltad), csak nekem az üveges nem volt hajlandó kész akváriumot megfúrni. Azt mondta hogy ő csak sík üveglapot fúr, amit frissen vágatok :/ Tehát nekem abból kellett utána összeragasztani a dobozt.

2012. ápr. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!