Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy 15literes aqvariumo...

Kitty0429 kérdése:

Vettem egy 15literes aqvariumot, azt tanacsoltak hogy ma csak toltsem fel vizzel, es hagyjam 3 napig halak nelkul. Nem pont ertem hogy miert? Mit kell tennem elso alkalmas tulajdonoskent? Koszonom elore is Kitty

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször ki kell dobnod az "akváriumodat" és venni egy elfogadható méretűt. 30 liter alatt ugyanis nem tarthatsz halat, állatkínzásnak minősül és büntetendő.


Egyébként nem 3 napig, hanem 3 hétig kellene üresen járatni, hogy kialakuljon a biológiai egyensúly. Gondolom egyetlen könyvbe sem néztél bele, az manapság már nem divat. Így nem lehet elkezdeni, mert ilyen csalódás lesz a vége, mint most is.

2012. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Nekem volt halam akvim is csomó, sőt az egyik barátnőmnek kisállat kereskedése van. Én a hőmérsékletre tippelnék, hogy ugyanolyan legyen, mint amilyenben most vannak mert a halak erre nagyon érzékenyek. Amúgy 15 liter nem állat kínzás hacsak nem mini cápát akarsz otthon tartani...
2012. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem írónak.15 literes akváriumba TILOS halat rakni.Legfeljebb növényekkel rakhatod tele.

Hogy miért kell 3 hétig üresben járatni az is le lett írva neked,de bármelyik halas könyv vagy a net segítségével ezt mind megtudhattad volna.

De ha már akvarista akarsz lenni,akkor a többi eszköz megvan??

-szűrő?

-levegőztető?

- világítás???

2012. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
12%

20 éve volt akváriumom, az akvarisztika könyvet is bújtam lelkesen. Az összes hal vízigénye meg volt határozva űrmértékben, levegőztetővel/anélkül.

A guppinak egyedenként 1,5/1,2 l volt a szükséglete. Mitől lett ez 15 l ??? A válságtól?

2012. ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
100%
25-30 éve elfogadott dolog volt ha a férj időnként kiosztott egy-egy nyaklevest a feleségnek vagy a gyerekeknek. Az idők változnak. Ma már a halak jólétét is nézzük, nem csak azt, hogy mekkora helyen lehet életben tartani őket. A jelenleg érvényes állatvédelmi törvény szerint kistestű halnál halcentiméterenként 2 liter vizet kell számolni. Ez alapján egy hímnek 6 liter, egy nősténynek 10 liter a vízigénye. És mivel csapatos halak, legalább 5-6 példányt kell belőle tartani. Ezen kívül az új törvénytervezetben minimalizálták a legkisebb méretet, amiben gerinces állat tartható, és ez 30 liter. Kezdő akvaristának egyébként is elég rossz döntés a kis akvárium, mert nagyon nehéz stabilan tartani. A legkisebb hiba is a halak kidöglését okozza. 50 liter fölött érdemes gondolkozni.
2012. ápr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell tennem elso alkalmas tulajdonoskent?"


Először is alkalmassá kell válnod, és alkalmassá kell tenni az akváriumot.

Te úgy tudsz alkalmassá válni, ha pl. regisztrálsz az akvarista.hu-n, és elolvasod az ingyenes ebook-okat.

Az akváriumot meg úgy tudod alkalmassá tenni, ha alkalmazod az ott tanultakat.

Ez pl az egyik legalapvetőbb, kb 3 hét üresjárat (állatok nélkül, a szűrő folyamatosan menjen) kell a megfelelő lebontóbacik kialakulásához.

De ha marad ez az "akvárium" akkor 1 hét is elég, annak az 1 db csigának, amit beletehetsz, kb pont mindegy.

2012. ápr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:

Mégegy, akit jól átvert az eladó. Viszont magadnak is köszönheted, mivel informálódhattál volna pl. az internetről. Azért nem telepítjük a halakat be az első nap, mivel néhány hétre van szükség ahhoz, hogy a mérgező gázokat lebontó baktériumok megfelelő számban jelen legyenek az akváriumban, megakadályozva ezzel, hogy a hal a saját ürüléke által pusztuljon el. Viszont 15 literben szinte lehetetlen kialakítani biológiai egyensúlyt, ebből adódóan haltartásra teljességgel alkalmatlan. Ebben minden benne van:


[link]


Ezt is olvasd el:


[link]

2012. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most durva lesz amit írok, de fingottál már liftben? Mert akkor tudnád a választ. Légyszi vegyél egy 40 literest. Könyörgöm.
2012. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Olyan szó nincs is, hogy aqvarium.
2012. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha nagyon kezdő vagy én bele merném rakni a 15literbe. én is azzal kezdetem. bár tényleg nehéz fenn tartani az egyensúlyt :D lehet állatkínzás, de egy éve élnek benne a halaim épen és egészségben. és lehet boldogabbak, mintha 60literesbe lennének gondozás nélkül. :D
2012. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!