Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecset (kefe) alga irtása, hogyan?

Ecset (kefe) alga irtása, hogyan?

Figyelt kérdés

A növényeimen elburjánzott ez a mohaszerű algafajta, sőt még a akvárium falán és a aljzaton is.

Van valami szer amivel le tudom szedni a növények leveleiről könnyebben, vagy egyszerűbb ha különrakom a halakat és egy olyan algaölő szert rakok az akváriumba ami rezet tartalmaz.



2012. ápr. 25. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Először is, bármilyen szer csak a tüneteket kezeli, a kiváltó okot nem szünteti meg, ami a rossz vízminőség, elégtelen szűrés. Ez nem csak az algák miatt rossz, hanem a halakra is veszélyes.


Most szedj ki mindent, ami algás és rakd hidrogén peroxidba. Vagy megpróbálhatsz közvetlenül az ecsetalgára Easy Carbo-t fecskendezni, de tényleg rá az algára közvetlenül, nagy mennyiségben - elvileg erre belilul és akkor megdöglik.


Hosszú távon pedig javítsd a szűrést, etess kevesebbet, tartsd be a heti részleges vízcserét és talajporszívózz is.


Azért az elárulod, hogy mekkora az akvárium, milyen halakkal és milyen szűrővel? Meg hogy milyen gyakran takarítod és hogyan?

2012. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:

Az ecsetalga csak a végső fázisban kezd el terjeszkedni az üvegen. Kétféle képpen lehet elbánni vele.


1) Kiveszed a köveket és a növényeket, fertőtleníteni kell őket. A növényeknek egy 10 perces káliumpermanganát fürdő tökéletes (10 liter per 0.5 gramm arányban), ezután le lehet csipegetni a levelekről, mégjobb levágni az ecsetalgás leveleket.


2) Javítani kell a tápanyagfelhasználást, gyorsan fejlődő növényekre van szükség, valamint növelni kell a biológiai szűrés hatékonyságát. Ha jó a szűrés visszavonulót fúj.

2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 YourDestiny ***** válasza:
A neomagnol tabletta is jó fertőtlenítésre (5 liter vízhez egy tabi).
2012. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Juwel rekord 96-om van (96 liter) és a gyári beépített szűrő van benne.

Vizet havonta szoktam cserélni, kb 20%-át szűrőt 2 hetente kimosom.

A nitrát és a szénszűrőt félévente kicserélem, a többit meg ahogy a boltban járok 1-3 havonta (a felső szűrővattát kimosom vagy cserélem).

2012. ápr. 25. 14:12
 5/13 anonim ***** válasza:

1. A juwel szereti mindenféle jólhangzó baromságokkal teletömni a szűrőit, mint ez a nitrátszivacs is. Csak még jobban leterhelik az egyébként is alul méretezett szűrőt. Aktív szén sem muszáj bele (ráadásul nem is félévente kéne cserélni, hanem havonta, mert 1 hónap után már nem aktív, csak szén). Cseréld inkább ki több siphoraxra, szivacsra.


2. Vizet nem havonta cserélünk, hanem hetente. A te akváriumod nem akkora, hogy ennél hosszabb időt kibírjon vízcsere nélkül. Ha nagyon muszáj 2 hetente, de az már veszélyesebb, érzékenyebb halaknak lehet, hogy nem tenne jót.


3. A szivacsot csak leszívott akvárium vízben szabad kimosni, csap alatt semmiképpen, 2-3 havonta. Cserélni pedig nem szabad -csak ha már nagyon koszos- mert abban vannak a jó bacikultúrák, amik lebontják a mérgező anyagokat.


Mindezek után nem csodálkoznék, ha kb. 0 lenne a biológiai szűrésed, ami máris magyarázat az ecsetalgára. A halak ürüléke, és a többi lebomló szerves anyag ammóniát termel, ami mérgező az élőlényekre, ezért kell a szűrő, amiben megtelepednek a lebontó bacik és átalakítják az ammóniát nitritté, ami mg mindig mérgező. Ezt pedig egy másik fajta bontóbaci alakítja nitráttá. Ez már kevésbé mérgező, de ha felgyűlik, akkor ez is veszélyes. Ezt csak vízcserével tudod szinten tartani, vagy SZAT gyantával, de az drága. Nem ilyen hülye nitrátszivaccsal. Nem ér az semmit.

2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha esetleg kételkednél abban hogy a nitrátszivacs baromság, akkor itt van amit a gyártó állít róla:


"Szűrőink fontos alkotóelemét képezik a nitrátszűrő szivacsok, amelyek gondoskodnak róla, hogy kicsi maradjon a nitrát koncentrációja az akvárium vizében és így messzemenően csökkenjen az algák növekedésének üteme".


Érdekes, hogy ezek után neked mégis algaproblémád van, nem?


A lényeg, hogy az ilyesmiket, azért csinálják a gyártók, meg azért írják bele a használati útmutatóba, hogy x időnként mindent cserélni kell, mert így te el fogsz menni a boltba, és havonta, félévente, évente vásárolsz az Ő termékeikből.


A legnagyobb baromság, amit írhatnak, hogy X havonta cserélni kell a szűrőanyagot. Azt csak akkor szabad, ha már tényleg annyira el van tömődve, hogy nem folyik át rajta a víz és takarítani sem lehet. De akkor már a szűrővel is gondok vannak.

2012. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 YourDestiny ***** válasza:

Az 5-6. válaszoló leírta a lényeget. Ezeket a sz@rságokat dobd ki a szűrőből (gondolok itt a nitrátszűrőre), semmire nem jó. A SZENET NE HASZNÁLD! Csak gyógykezelést követően alkalmazzuk. 4-14 nap alatt telítődik (a víz szennyezettségétől függően), ezután amit kiszűrt, visszaengedi a vízbe. Ez baj!


A vized hetente kell cserélni, és nem havonta. 30%-ot!!!


A szűrőbe tegyél Siporax-ot. Csak ez és szivacs legyen benne. A Sipo öntisztuló, soha nem kell cserélni, mosni se szabad, csak a leszívott akváriumvízbe merítgetni, hogy eltávolítsuk a gyűrűk közé szoruló szennyeződést. Használatával nem kell annyira vigyázni a szivacsra. Előtte és utána legyen szivacs (ő végzi a mechanikai szűrést). Előtte azért, mert a biológiai szűrőanyagnak a lehető legszűrtebb vizet kell kapnia, utána pedig egy másik szivacs vagy perlonvatta utószűrésként. Én a vattát nem szeretem, túlzottan fojt. Lényegesen javulni fog a szűrésed, mondhatni a jelenlegi nem sokat ér.

2012. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Még annyi, hogy vízcserekor ne használj semmilyen löttyöt (ha véletlenül fennáll ez az eset). Hagyd állni a vizet másnapig, addigra a klórnak nyoma sincs.
2012. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Frontosa ***** válasza:

Az ecsetalga önmagától nem alakul ki, csak ha behurcolod a spóráit (hallal, növénnyel), persze az igaz, hogy ahogy gyengül a vízminőség (nitrátok) fokozódik a növekedése. Utána szinte kiírthatatlan, láttam én már ,,agyonszűrt" gyönyörű növényes akit, optimális vízminőséggel és ecsetalga telepekkel. Ha mindent jól csinálsz akkor is csak visszaszorítani tudod, hacsak nem vagy nagy tapasztalattal bíró, profi, félprofi akvarista. =) Nála még a Blackout sem válik be. Egyetlen biztos megoldás a teljes restart, növényeket híg fertőtlenítő oldatban kell megfürdetni. Ez a gyorsabb. A másik lehetőség ha nem akarsz velük évekig harcolni akkor a Happy Life Algin Regular. Nem javaslom, de ha a halakat, meg a külső szűrőt egy másik akváriumba tudod helyezni kb.2 hónapig, amíg a kezelés tart, akkor ez a leghumánusabb. Minden maradhat a helyén (növények is), 5-6 hét alatt az ecsetalgát teljesen eltünteti, növényekre nincs negatív hatással, a halakra viszont igen (a használati utasítás szerint nem, de nálam voltak káros hatásai a halakra). A kezelés után fél vízcsere, külső szűrő vissza, majd a halak.

Üdv,

2012. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Frontosa ***** válasza:
100%
Egy régebbi hozzászólásomat másoltam be, így nem kell újra bepötyögni.
2012. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!