Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 2-3-4 hetente 1. szer...

Ha 2-3-4 hetente 1. szer mosom az akváriumból szedett vízbe a szürőt az jó nem?

Figyelt kérdés
Akkor szoktam mikor már nem kristály tiszta picit zavarosnak tűnik és nem fujja levegőt rendesen... ez kb.változó 3-4 hetente szokott e a folyamat beállni... de mikor heti vízcserénél kicsit belepiszkáltam az ajzatba, akkor 2 hét után..
2012. ápr. 26. 01:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vicc, h alsó vagy felső szivacs alig szokott koszos lenni, csak az egyiknek teteje.. ilyen nyálkás.. meg keret ami rámegy az is, meg maga motor részből is jön a sok dzsuva, gondolom azért kezd vissza venni teljesítményből mert dzsuvásodik
2012. ápr. 26. 01:36
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez még így nem sok mindent jelent, tesztek nélkül nem tudhatod, mennyire kristálytiszta a víz.

A fizikai szennyeződés max a te szépérzékedet b@szogatja, a halak pont leszarják. Ha meg a kémiai paraméterek nincsenek rendben, azt úgy se fogod látni.

Ha 2 szivacs van benne, és csak az egyik dzsuvás, akkor csak azt öblítsd ki, a másikat hagyd úgy.

Egy szivacs akkor kezd hatékony biológiai lebontásba, ha kezd eliszaposodni. Ilyen barna +"kenhető" trutyi lesz benne. Azok a baktérium telepek, (és az elhalt baktériumok, nekik is fontos szerepük van) ők végzik az érdemi munkát.


Ha a baktériumok fojtják le annyira az áramlást, hogy drasztikusan lecsökken a szűrés, és ezért nem működik rendesen a mechanikai szűrés, az nem a leg szerencsésebb dolog, hiszen a baktériumoktól nem kéne megválni, tekintve, hogy az érdemi munkát ők végzik, és nem maga a szivacs.

Ha magától a mechanikai szennyeződéstől dugul be, akkor rosszabb a helyzet, akkor nagyon alulméretezett a szűrő. Bár a 4 hét nem erre utal.

Viszont egy jó szűrőválasztással, és átgondolt hal állománnyal 2, akár 3 hónap is kibírhat egy belső szűrő takarítás nélkül.

2012. ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a belső szűrők több hónapig nálam nem bírják ki, csak a külsők. De egyébként én minden akváriumhoz csináltam egy külső szűrést és volt amit nagyon olcsón hoztam ki. Pl összebarkácsoltam egy műanyag dobozból, meg egy mini vízpumpából. Abba ott a baci, és akkor a belsőt meg bármikor kimoshatom. A belsőket inkább csak a vízforgatás miatt használom, és arra hogy a nagyobb koszokat összeszedje. Biológiai szűréshez meg ott a külső.
2012. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
Semmiképpen sem jó. Ha tényleg eldugul ennyi idő alatt, akkor alulméretezted, jóval nagyobb kéne, vagy a gyártó rakott bele olyan szivacsot, ami nem feltétlenül jó belső szűrőbe, mert túl finom pórusszserkezetű és könnyen eltömődik. Milyen szűrő konkrétan? Lehet, hogy egy szivacscsere segítene.
2012. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

112 liters aki 700/h a szürő..


nem mai darab szerintem 8-10 éves már lett bele cserélve szivacs, majd mondom a típusát

2012. máj. 4. 22:06
 6/13 A kérdező kommentje:
SHARK A NEVE, 2 szintes... tesomék nem rég vettek ugyan olyan sharkot mint amit mi 10 éve de az 3 szintes már..
2012. máj. 4. 22:08
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]


így néz ki, nekem nincs az első szint...

2012. máj. 4. 22:10
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


kinézetre ilyen teljesne, úgy tudtam h milyen 700 liter /h-s:O nem 400

2012. máj. 4. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor jól érezted, kevés a szűrő. Simán elmenne a 700 l/h-s, de az első linkben a 600 l/h is jobb lenne.

Ha nem akarod lecserélni, akkor én vennék mellé még egy hasonló kaliberűt.

2012. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

mindig is azhittem hogy 700as...


abban hitben éltem...


jbr 700as 70-250as aksiig beletettem mellé nagybáttyáméké volt, aksihoz kapták elég jó, csak ő is kapott egymásikat.. elhoztam most.. ezzel jbl az gond tól nagy levegőt nyom mert csak csöveket tettem össze.. jbl szürőket nem lehet kinti levegővel üzemeltetni már mint kitről szivja?

2012. máj. 5. 01:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!