Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik akvarisztikai oldalnak...

Melyik akvarisztikai oldalnak higyjek?

Figyelt kérdés
Bongeszem a netet, hogy mely halak megfeleloek szamomra, de nehany adat eltero egyik-masik oldalon. Melyikben bizzon az ember. A pH ertek is eltero, a meretek is elteroek. Egyes oldalak azt irjak pl, hogy a neon 3-3,5 cm, mas oldal 4cm-t emleget, van olyan hal, aminel az egyik oldalon 5,8 pH-t ir, a masik oldalon 6-7,5-ig. Mollyknal pl irja a blackmollyra az egyik oldal, hogy 90 literes akvarium legalabb kell. Masik oldal meg, hogy 150 a minimum. Akkor most melyik az igaz? Fontos lenne, mert fontolgatom a black mollyt is, de nekem 120 literes akvariumom van, szoval nem mindegy. Mert irnak eltero adatokat? Konyvtari konyveket is vettem ki, de azok is elteroek. Ez borzaszto, igy donteskeptelen vagyok.
2012. ápr. 26. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az diszhal.info megbízható oldal és minden rajta van. Egy helyről mindent összegyűjthetsz. Onnan nyugodtan tájékozódhatsz.

Egyébként meg...a szó, amit kerestél: higgyek.

2012. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Én is a diszhal.info-t mondanám. Az adatok reálisak és megbízhatóak. Hibák legfeljebb elírásból fordulnak elő.
2012. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, édes mindegy.

Ezek az értékek körülbeluliek, és csak nagyságrendet igazak, pl savas-lúgos, vagy nagyon savas vagy semleges. Ezen belül mar tok mindegy hogy 5,5 vagy 7. Ami meg a liter számot illeti, meghatározni így, úgy f@szság, ahogy van! Ezek az értetek nagyságrendekben érthetők, nem pedig úgy ahogy itt ezen az oldalon pár ember csinálja, hogy azért szólja le a másikat mert a vitorlást 120literben tartja 150 helyett... Gondolkodjunk már, emberek...

2012. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolóval értek egyet. Sajnos tapasztalat nélkül tényleg nehéz kialakítani a helyes társaságot, itt nincsenek kőbe vésett, mindenkinél használható szabályok.

A diszhal.info jó kiindulásnak, de nem szabad minden betűhöz ragaszkodni.

Ha leírod, hogy miket szeretnél, akkor segítünk. Bár mi is többfélét fogunk mondani :)

2012. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
díszhal.info
2012. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi Murr a felajanlast, egyelore meg rakom osszefele az infokat, hogy kabe mit akarok. Van egy par lehetoseg, tetszik a black molly, de talan jobban tetszik a dalmata molly. Ezeknek hasonlok az igenyeik. Tetszik az otlet, hogy esetleg total fekete feherre berendezem az akvariumot:D Lattam egy ilyen akvariumot a boltban, allatul nezett ki:D Volt benne albino black molly piros szemekkel:D De parom nem nagyon szeretne, ugyhogy maradunk a szinesnel. De egy csapat dalmatat tuti berakok:D
2012. ápr. 26. 18:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugy dontottem eloveszek par A4-es papirt es kiirogatom az infokat..man van egy par teli toltott papir.
2012. ápr. 26. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!