Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hal el minden növényem?

Miért hal el minden növényem?

Figyelt kérdés

A helyzet a 2 hónapja beüzemelt második akváriumomban siralmas.Minden növény kirohad,van amelyik tovább bírja,van amelyik pár nap után dögledezik már...Először leírom a körülményeket-

Aksi:24,6 literes

Vízminőség: Normál budapesti csapvíz értékek:nincs klór,nitrit semmi kb.,nitrát 25 körül,elég kemény(18-20),de ilyen az itthoni víz.

Szűrés: Tetra Easy Crystal 250

Világítás: resun led-es(pár ismerősnél bevált,ezért választottam ezt,mert olcsó is)

Tápozás: Profito megfelelő mennyiség hetente, Neptun növénytápsó 2 hetente megfelelő mennyiség.

Vízcserék:hetente 2x25%

Fauna:3 Endler guppi,pár vörös almacsiga,maláj tornyosok,kb.15 Red Cherry-és Sakura keverék(nem túl sok(a szaporulatot eladom mindig)???)


Növények,amiket eddig próbáltam:

1.Jávai moha-Fára felkötözve-Még ép,de néhány levél azon is barnul.

2.Anubias nana-Amikor beraktam,elkezdett lyukasodni.Mostanra már több levélnek a fele is lerohadt.

3.Lilaeopsis novea zealandiae-Az első héten még rendben volt,de a második héten kilyukasodott,majd néhány levél vége lebarnult,lerohadt.Mostanra teljesen kifakult,hullatja leveleit.

4.Gömbmoha-Túlélt mindent,jól van :DD

Szóval pénzből eléggé kifogytam.Nem akarok semmiféle új technikát,szert venni.Van-e olyan növény,ami kísérletezgetés nélkül,biztosan megmaradna az aksimban?Mert az csak növényekkel mutat jól...És a másik kérdés,hogy narancssárga CPO-t tarthatok-e?Nagyon tetszik nekem...



2012. ápr. 28. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Melyik az a resun ledes lámpa?

Lehet hogy egy kompakt izzó jobb lenne. Nem?

2012. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
BS-30.Ha ingyen tudsz nekem adni,akkor jó.Pillanatnyilag egy vasam sincs...
2012. ápr. 28. 10:11
 3/13 anonim ***** válasza:
egy kompakt izzó, amit otthon használsz, ideiglenes alternatíva lenne. miért nem a vásárlás előtt gondolkoztál?
2012. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ablak elé tudod tenni az akváriumot, az is megoldás, ha besüt valamennyire a nap.
2012. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Olyan fekvásű a lakás,hogy egész nap éri a napfény,töményen.A világítás napi 5,5 órát megy.
2012. ápr. 28. 10:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket használok:

[link]

2012. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval ilyen körülmények mellett mondjak le a növényekről?
2012. ápr. 28. 10:40
 8/13 anonim válasza:
Válassz megfelelő növényeket Pl: anubias nekik nem kell nagy fény. Mások is vannak microsorium azt hiszem de nem értek annyira hozzájuk. Nálam csak ez a két faj maradt meg. Érdes tócskagaz, hínárfélék... Vallizneria azt hiszem még jó lehet.
2012. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 YourDestiny ***** válasza:

Az Anubias is ott a leíásban ;)


Márpedig ha az Anubias bemondja az unalamast, az nagy baj! Ha lesz rá vasad, akkor ajánlom egy ilyen beszerzését:


[link]


Ha meg nem lesz rá, akkor az akváriumnak nem sok értelme volt :)

2012. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Hát igen! Az anubias nálam bírja pedig sügéres aksiban van és Gibbicepsek közt. Igy van ott valami nem ok ha ők is kidőlnek! Márpedig azért kellenek azok a növények nincs mese szépek és hasznosak!
2012. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!