Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes akváriumban...

Egy 20 literes akváriumban tartok egy aranygurámit. Milyen halat tehetnék még be mellé?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 29. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Utána olvastam.

Szinte mindenhol azt íja hogy az aranygurámi 11cm-es hal és minimum 100 literes akváriumra lenne szüksége.Társas hal,1 hímhez 3-4 nőstényhalat tanácsolnak..

Most elképzelem,hogy egy 11 centis halat egy 20 literesben tartod..

Sem a helyigény sem a megfelelő körülmények nem biztosítottak számára..

Szerintem ne tegyél mellé semmi halat,mert bár békés hal a gurámi,de a kis hely miatt támadni fog..(mivel mindenevő,akár a kisebb halakat is megeszi)

2012. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kiveszed az aranygurámit elajándékozod és raksz bele műanyag halakat.
2012. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, ez elég ciki.

Az első válaszoló nem tart arany gurámit, de 10 perc alatt több helyen is megnézte az igényeit, és még válaszolni is volt ideje.

Ez olyan, mint ha kitalálnám, hogy mangalica disznót akarok tartani. Előtte mégis csak utána járnék, elfér e itt a 3. emeleti gardrób szekrényben, nem akkor kezdenék gondolkozni, mikor már hazahoztam pórázon.

2012. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sokan nem olvasnak utána.
2012. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a 20 literes aksiba vennék mellé néhány nőstényt, majd mindenestül beletenném az egész akváriumot egy 130 literesbe, és úgy tölteném fel vízzel.
2012. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

20 literes akváriumba csak kicsi halakat ajánlok.

Például:

Zöld neonhal (az olyan pici, hogy nyugodtan berakhatsz 5db-ot9

Guppy (mutatós és nem nő nagyra, 2db-t ajánlok, mindkettő hím legyen különben nagyon gyorsan elszaporodik, ugyanis eleven szülő)

Vegyél bele Redcherry garnélát (kicsi marad, de gyorsan szaporodik)

Esetleg vegyél Corydorast panda-t (páncélosharcsa) de ebből minimum kettőt vegyél mert társaságban érzi jól magát és gyönyörűen kitisztítják az ajzatot.

Amiket felsoroltam nehogy mind megvedd, mert az már így túl sok lenne egy 20 literes akváriumban. Válaszd ki, hogy neked melyik szimpatikus. Én biztos a 2 guppy-t és a 2 cory-t választanám + néhány garnéla.

Amúgy az akvarista.hu oldalon minden infót megtalálsz amire szükséged lehet akváriummal kapcsolatban. Sok kereskedésben is hozzáértő személyzet dolgozik, ha Budapesti vagy, akkor az Aqua-Depo-t tudom ajánlani Zuglóban.

2012. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!