Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi és Red cherry együtt?

Guppi és Red cherry együtt?

Figyelt kérdés
Van 2 hím guppim és nagyon megszerettem őket,össze tehetem őket 54l-be Red cherrykkel?
2012. ápr. 30. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan jó ötlet. Nem biztos hogy bántja a guppi, kipróbálhatod, de a káját azt biztos hogy megeszi a garnélák elöl.
2012. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor milyen halakat javasoltok 54l-be,garnélák mellé,és ami kordában tartja a szaporulatot is!
2012. ápr. 30. 15:23
 3/7 Dergo97 ***** válasza:

Guppik mellé nem tudok mit,de talán egy Corydoras hastatus - Sarlófoltos páncélosharcsa

mehetne garnélák mellé...

Szaporulatot guppiknál elég nehéz megakadályozni.

2012. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy a páncélosharcsa nem eszi meg a garnéla szaporulatot,és nekem olyan hal kell ami a nagy garnélákat nem,de a kicsiket megeszi!
2012. ápr. 30. 16:05
 5/7 Platypus ***** válasza:
Erre teljesen jó a hím guppi. Egy nagy nőstény már stresszelheti a garnélákat. Ha olyan garnélatápot veszel, ami lassan ázik szét a vízben, akkor nem tudják elenni a halak.
2012. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem a 2 guppi hímet lehet együtt tartani garnélákkal úgy hogy a nagy garnélákat nem fogják stresszelni,megenni és a garnélaszaporulatot is kordában tartanák nekem? Remélem jól értettem :)

És még annyi a kérdésem,hogy a 2 guppi és a garnélák mellé mehet még hal,ha igen milyen,vagy így már túl sok az 54l-be?

2012. máj. 1. 00:13
 7/7 Platypus ***** válasza:

Igen, jól értetted, nagyjából így van. A stressz elkerülése miatt fontos a dús növényzet, de épp emiatt a garnélaszaporulat nem fog 100%-ban eltűnni. A törpe fogaspontyocska nősténye is elég hatékony kisgarnélavadász még.


Az akváriumba simán rakhatsz még hím guppi méretű halból úgy 5-6 darabot. Vagy még több guppit, esetleg endler guppit, vagy valamelyik törpe elevenszülőt. Ezek a fajok társas halak, de nem igénylik a konkrét rajt, így a kisebb létszám is elfogadható számukra. Szerintem a páncélos harcsák nem jók garnélák mellé, egy szinten mozognak és a hiperaktív harcsák mindig ott nyüzsögnek a garnélák között.

2012. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!