Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 db vitorláshal és 3 db...

2 db vitorláshal és 3 db aranyhal megférne egymás mellett 200 literben? Milyen növény jó ezekhez?

Figyelt kérdés

Tervezünk 200 literbe 2 db vitorláshalat, 3 db aranyhalat. Meg fognak férni egymás mellett?

Milyen növény lenne jó hozzájuk?



2012. ápr. 30. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem mert az egyik hidegvizi 8-22 fok (arany), a másik meg melegvizi 24-26 fok (vitorla)
2012. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor több vitorláshal. Mennyit tehetek ennyibe?
2012. ápr. 30. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Vitorlásból 6 szerintem nyugodtan mehet bele. Növényeknek vallisneria, vmi tavirózsa akár meg esetleg vmi moha. Az fontos hogy sok ág legyen bent.
2012. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én max. négyet tennék bele.
2012. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dergo97 ***** válasza:
0%
Kevés hím,sok nőstény arányban.
2012. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a vitorlás 1db párt választ magának és azzal úszkál, és ha meghal a párja, akkor már nem is fogad el másikat. Ő ilyen monogám. Ezért én kettesével venném, de olyat ami már eleve együtt úszik a párjával. Csak azt így jól meg kell figyeli a boltban.
2012. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
figyelni
2012. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Így van, a folytatás pedig az, hogy a kivált pár elég területtartó lesz, 200 liter pedig nem igazán elégíti ki 1-nél több pár igényeit.

6 db vitorlás azért jó, mert azok közt biztos van legalább 1 hím, 1 nőstény, akik egymásra találnak. (mivel a nemeket elég nehéz, kb lehetetlen megállapítani)

A probléma azzal van, ha kiválik egy pár, hogy a többit hova passzold le.


Az 1 pár vitorlást sok más hallal ki lehet egészíteni, de ilyen nagyokkal (más sügér fajokkal) nem ajánlott.

Inkább nagyobb létszámú csapatok kellenek melléjük, közepes termetű rajhalakból. Lazacokból, díszmárnákból, harcsákból.

Ha mindenképpen ilyen nagy halakat akarsz, akkor a vitorlás pár mellé lehetne tenni mondjuk 1-2 db valamilyen érdekes "L"-es harcsa fajtát, pl zebra harcsát, az elég gyakori is. (L140, ha jól emlékszem. számozva vannak a fajták)

Vagy talán sok növénnyel, tereptárgyakkal lehetne mellettük tartani 1 pár kék akarát.

2012. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint arra kell számítsak, hogy egy jó darabig ott kell figyelnem az úszkáló vitorlásokat :D

Rendben, akkor követem a tanácsaitokat. Köszönöm :)

2012. máj. 1. 15:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Esetleg megkockáztathatod, hogy teszel bele 4 et, és hátha pont 2-2 arányban vannak. Ha egyszerre teszed be őket, akkor 2 pár még elvan ekkora medencében.

És szerintem őket rakd be utoljára.

2012. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!