Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumoknál hogy hívják...

Az akváriumoknál hogy hívják azt a kelléket, ami mély, monoton hangot ad ki? Az a szűrű? :$

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 01:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Az is lehet, de ha belső szűrő, (ez a gyakoribb) akkor ott inkább valami berezonál, vagy szét van kopva a tengelye, mert maga a szűrő normál esetben néma.

Nagyobb teljesítményű külső szűrőnek van még némi hangja, de egészséges esetben az se zavaró.


Az is lehet, hogy a légpumpára gondolsz, annak van a legerősebb hangja. Az viszont elhagyható, mert levegő beporlasztás nélkül is megoldható az O2 beoldás.

Ha pl egy szivacsszűrőt hajt egy légpumpa, akkor elkerülhetetlen a zúgás. Esetleg le lehet hang szigetelni.

2012. máj. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A belső szűrőkkel nincs gondom, a legtöbb teljesen jó csöndes.


A légpumpa zúgó hangját viszont rettentően utálom, ezért nem is használom akváriumba. Van itthon egy, de csak azért hogyha a halakat ki kell raknom vödörbe pár órára akkor legyen nekik levegő, arra a kis időre.


Nekem ami ténylegesen zúg a fülembe, az a lehabzó. Ez a tengeri akváriumhoz kellék. Édesvizihez nem kell szerencsére. Erre csináltam egy hangtompítót, de még így is van egy olyan hangja, mint mikor egy számítógépbe csapágyas a ventillátor. Biztos meg lehet szokni annak aki süket, de én inkább csak elviselem. Aztán lehet hogy majd ettől fogok valamilyen halláskárosodást szenvedni, végül megszokom majd mikor már nem fogom hallani, hát reménykedek hogy nem :)

2012. máj. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!