Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb egy hete kaptam egy folyami...

Kb egy hete kaptam egy folyami rákot, ma reggel észrevettem hogy nem reagál semmire. Nem tudom hogy meghalt vagy csak vedlik? (125l-es akváriumban tarom, éhen biztos nem halt mert rendesen adok neki ételt. Rajta kívül még 6 hal van az akváriumban. )

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát vedd ki és nézd meg, hogy mozgatja e az ollóját picit.
2012. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De én ahogy nézem ezeknek kell kimászó száraz részre is, mert szerintem fent vesznek levegőt.

[link]

2012. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
észrevettem hogy a rák felmászik a bújkáló tetejére mert ott nincs víz de azt eddig nem tudtam miért akar ott lenni. Most elkülönítettem a rákot egy lavorba ami félig van vízzel és a közepére betettem egy követ. A rák farka lóg bele a vízbe csak. A farkán a szelvények közt vastag piros vonal van szelvényenként amik szerintem eddig nem lehettek ott. De ha vedlik akkor kéne mozognia nem? Az ollói össze vannak zárva és olyan mintha nem akarná kinyitni és nem ad életjelet.
2012. máj. 1. 11:13
 4/6 Platypus ***** válasza:
A rákod döglött. A vedlés előtt nem sokat mozognak, ez igaz, de egyáltalán nem mozdulatlanok. Maga a vedlés meg egy kifejezetten mozgalmas folyamat. Gratulálok, sikeresen elpusztult a kezeid között egy védett állat. A folyami rák érzékeny a víz ammónia és nitráttartalmára, érzékenyebb, mint a halak. Ha meg nem döglött volna meg a rák, a halaidat falta volna fel. Nem ártana sürgősen vizet cserélned, hogy a halaid ne pusztuljanak utána.
2012. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok, megdöglött nálad egy védett állat.

Nem ártana egy alapos vízcsere, mert akkor a többi is elhullhat.

A folyami rák nagyon kényes az ammóniatartalomra, meg miegyébre.

2012. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dergo97 ***** válasza:
Inkább tarts külön ilyeneket: [link]
2012. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!