Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendezzem be az akváriumom?

Hogy rendezzem be az akváriumom?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg szülinapi ajándékként az akváriumomat.Szűrő tetra easycrystal,levegőztető van még hozzá porlasztóval,egy 20 W-os fűtő,és egy LED világítás(Resun).Méretek:47x26(magas)x21(mélység).Volt már ezelőtt egy akváriumom,az növényesféle volt(low-tech),de minden növény kirohadt belőle,hagytam az egészet a francba.

A technika a régi aksiból maradt,az ejándék pedig ténylegesen az aksi,meg hogy minden növényt és tereptárgyat kifizetnek.Végignéztem pár nap alatt kb. 1000-1500 fotót(Aquascapeseket),de amik tetszettek,azokat nem tudnám kivitelezni.Új világítást még vehetek,de Co2-t biztos nem fogok.Profitot használok majd.Tudtok olyan oldalt,képeket mutatni,ahol kb. ekkora akvárium van berendezve?Ja és Solar Duo boy lámpa jó lesz?Abból hány wattos kell?



2012. máj. 1. 17:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja az a lámpa túl drága nekem.Milyen lámpát vegyek akkor(10000 alatt)?
2012. máj. 1. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:

25 literre, hát mondjuk 18W

[link]


Sokféle növény van amivel berendezheted:

pl innen: gömbmoha, cripto, echinodorus

[link]

innen monosoleum moha

[link] ?p=2

innen weeping moha, lilaeopsis b.

[link] ?p=3

innen a hydrocortyle sp japan, fissidens moha, flame moha

[link] ?p=4

Ezen kívül a hemianthus micrantemoides is működhet CO2 nélkül. De ne itt vásárolj, mert itt bazi drágák.

2012. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hanem hol?flame-et meg weepinget,meg semmit se találok máshol...
2012. máj. 1. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:
A vadonban szoktak lenni néha, ott már vettem Weepinget csak gőzöm sincs mennyiért, mert régen volt. Hemiantust és lilaepsist vettem már 500 Ft-ért az Atlantiszban azt tudom. Az Aqua depóban is árulnak néha ezt azt de ott se tudom az árakat, hát de ennél minden olcsóbb. A westenben is láttam már előtéri növényeket. Meni kell ide oda, és nézelődni kell. Én most felsoroltam 4 boltot ami itt van a Nyugati pu-hoz közel, de én nem járkálok máshova. Biztos van még sok bolt ahol árulnak növényeket.
2012. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!