Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy akváriumot.40×36...

Szeretnék egy akváriumot.40×36cm. Szeretnék bele 10cm-es díszkövet és 1 élő növényt. Mennyi hal férne el kényelmesen?

Figyelt kérdés
vagy ez már túl sok lenne egy ilyen akváriuma?zsúfolt lenne?
2012. máj. 2. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen magas? Szóval a 40*36 az még csak két méret, kellene egy harmadik is!
2012. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Magasság, szélesség... MÉLYSÉG????
2012. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kavicsnak jó a fekete apró bazalt, a sóder, a jbl manado.


Vagy ha növényes táptalajt akarsz akkor pl az Aquatic Nature Pro-Soil, mert abban jobban megmaradnak a növények:

[link]


Árulnak csomó féle színes kavicsot is, ami szép-szép, csak éppen a halaknak nem jók, mert ömlik belőlük a festék és megpusztulnak tőle.


Pl vettem egyszer olyan kék kavicsot, amit nem tudtam kimosni úgy, hogy nem színezze már kékre a vizet, és ezt nem rakhattam be a halakhoz. A halak érzékenyek a víz minőségre, de még én sem mertem volna meginni azt a kék festék löttyöt, érted tehát a halak meg meg is döglenek az ilyentől könnyen.


Nagyobb kősziklának bazalt, lávakő...stb. mehet bele, viszont fehér mészkövet ne tegyél bele, mert abból meg oldódik ki a mész és keményíti a vizet, és az szintén se a növénynek nem jó, se a halaknak.


Szerintem túl sok halat ne tervezzél bele, és inkább piciket: [link]

2012. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon szépen köszi!
2012. máj. 2. 13:11
 5/8 A kérdező kommentje:
vízszintesen:40cm függőlegesen:36cm mélység:40cm
2012. máj. 2. 13:35
 6/8 A kérdező kommentje:
mondjuk nem nagyon értem a mélységét de mindegy...
2012. máj. 2. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz az, 57 literes. Előbb rendezd be, tegyél bele egy szűrőt és 2-3 hét mulva tegyél halakat. Közben van időd gondolkodni, hogy mely halak tetszenek.
2012. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. máj. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!