Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom ugy szaporitani a...

Tudom ugy szaporitani a hinaromat, ha levagom a tetejet?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a levagott resz is ujrahajt?
2012. máj. 2. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, de ne csak a tetejét vágd le, hanem inkább középtájon
2012. máj. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Középtől kicsit balra van az a sötétebb zöld Cabomba hínár. [link]

Azt 10 centis darabokra lehet vagdalni.

A többi fajta nem maradt meg nálam és irtó hülyén is nézett ki mikor levágtam, de a cabomba az jó, azon még a vágás sem annyira látszik és hamar visszanő a teteje.

Sok fény kell neki (legalább egy 20-30 Wattos kompakt izzó fölé). De olyan részre kell tenni, ahol nincs nagy sodrás. Pl nálam most nem is akváriumban van, hanem egy üveg hengerben szűrő nélkül, de akár egy befőttesüvegben is ki lehet rakni a napra, és ott is gyorsan megnő.

2012. máj. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen..Nekem a teteje felé,de inkább a közepén nőnek az Átokhínárból ilyen kis gyökerek.Azok alatt levágom és elültetem.De van amikor csak simán levágom mert túl hosszúra nő.Úgy is megmarad.Én amikor a boltban vettem, ott sem volt gyökere.Szóval lehet.
2012. máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!