Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ivadékhalak hogy élték túl?

Ivadékhalak hogy élték túl?

Figyelt kérdés

2 hete kivettem a gömbmohákat az akváriumból, leöblítettem a csap alatt és bedobtam vödörbe.

Erre most így odapillantok és az egyik vödörbe 2 kis ivadékhal úszkál - pedig friss csapvízzel mostam le a mohát, klóros vizet öntöttem rá és hát persze nem tudtam, hogy halak is vannak benne, vagy ikrák, vagy én nem tudom mik. Azt sem tudom ezek mióta vannak ott, mit esznek, mert én nem etettem semmivel és élnek. Kis aranyosak.

Szórtam be nekik egy pici sera vipan babyt, de úgy láttam hogy nem nyúltak hozzá. Lehet hogy nagy nekik.


2012. máj. 3. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hable! Pont te? Először Murr, most meg te... ti vicceltek.


Szerintem meg lehet vissza kéne rakni őket eredeti környezetükbe, hiszen ha eddig tudtak táplálkozni a te beavatkozásod nélkül, akkor még pár napot kibírnak, és majd ha megerősödtek akkor szolgálatba helyezheted magad. Tudom hogy ilyenkor felébred a tenni akarás, de legjobb ha nem teszel semmit. Nagyon akarásnak Besz.arás a vége. Pl. nem tudjuk milyen halakról van szó? Eredeti élőhelyükön ( itt arra gondolok ahonnan a mohát kivetted) veszélyezteti-e valami a túlélésük? Mert ebben az esetben a veszélyforrás eltávolítása kevesebb kockázatot rejt, mint a növendékhalak áttelepítése. Vízminőségről meg annyit, hogy ha a hideg víztől nem kaptak sokkot, vagy megfázást, akkor van esély arra hogy túléljék.

2012. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A picik még mindig a vödörbe vannak a mohával együtt.

Nem vettem ki, oda szórtam be pici kaját. 1 miliméteresek még csak.


Nem tudom hogy melyiknek a gyereke, de így a víz tetején úsznak - tippem szerint akkor ez normani lesz, mert arra stimmelne, hogy a fenék közelében, perlonfonalak közé ikrázik (jó itt meg akkor biztos a gömbmohára ikrázott). Az ivadékok kilenc nap múlva, közvetlenül a felszín alatt szabadon úszkálnak.


Szegények, a többit meg biztos lemostam :/

2012. máj. 3. 22:15
 3/15 anonim ***** válasza:
:D Mondjuk egy kis eleség sosem árt :D
2012. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Többieket meg ja előfordulhat. Egyébként miért kellett lemosni a mohát?
2012. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, mert kicsit olyan saras lé jött belőle.

Lehet, hogy leszarták a halak. De azt nem tudtam, hogy le is ikrázták. Ne mindegy.

2012. máj. 3. 22:25
 6/15 A kérdező kommentje:
Na mindegy.
2012. máj. 3. 22:26
 7/15 A kérdező kommentje:

Ma már több hal van :D


Az egyikbe 2 halat látok, a másikba 2-t, és a harmadikba is van 1.


Több vödör nincs, de még lehet hogy lesz több hal benne?

2012. máj. 4. 08:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, hát ez tök jó :)

Az ikrák sokat kibírnak, úgy tűnik nem ártott meg nekik a csapvíz.

Az első napok a legkritikusabbak, ha ezt túlélik, akkor már valószínűleg megmaradnak. Csak valahogy etetni kellene őket, tehetnél be nekik algásabb cuccokat, mohákat, amikről tudnak csipegetni. Valószínűleg a gömbmohán is találtak valami élelmet, de azért jó lenne, ha megennék a rendes kaját is.

Nem tudom, hogy lesz-e még több, hát elképzelhető. Lehet, hogy nem egyszerre rakták az ikrákat, hanem folyamatosan.

2012. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hjaaa, az lehet. Van élő sórákom is műanyag tálban. Talán van köztük kisebb, de hogy lehet azt kiválogatni? Jajj :)
2012. máj. 4. 10:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Kéne egy ilyen mikro háló hozzá, olyan ami akkora mint egy gyűrű :)
2012. máj. 4. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!