Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet Magyarország vizeiben...

Lehet Magyarország vizeiben élő vízi csigákat akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetvédelmileg megközelítve nem tudom a választ, viszont technikailag lehet. Nekem egyszer véletlenül bekerült pár csiga a tóból, úgy elszaporodtak, hogy alig tudtam őket kiirtani. A lemezes halkaját imádja, a víz tetején fejjel lefelé úszva zabálták.
2012. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen én kaptam már nagy mocsárcsigát és így zabálták fejjellefelé a békalencsét:

http://www.youtube.com/watch?v=iVq4R-U5E-8

2012. máj. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem védelem alatt álló fajra gondolsz, természetesen lehet.
2012. máj. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Lehet, de csak óvatosan. A hazai csigák hordozhatnak parazitákat(mételyeket), ezért csak olyan helyen ajánlott őket gyűjteni, ahol nem tartanak legelő állatokat a közelben, és egy jó hosszú karantén sem árt. A nem védett fajokat minden akadály nélkül begyűjtheted, amennyiben a gyűjtés helye sem védett. A pocsolyacsiga nekem például nagyon tetszik, tartottam is.
2012. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!