Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fekte tetra ikrázási ideje...

A fekte tetra ikrázási ideje mennyi?

Figyelt kérdés
vettem 1 fekete és egy arany tetrát ahogy néztem az arany a nőstény és tele van ikrával mennyit ikrázik egyszerre és mennyi idő mire kikel ?

2012. máj. 6. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Rákerestem és ezt találtam:


"Tartásához megfelel a 22-25 fokos víz,de rövid ideig az alacsonyabb,magasabb homérsékletet is tolerálják.Etetésük semmilyen problémát nem okoz,szívesen megesznek szinte bármit.Tenyésztésüket én majdnem tiszta ozmó vízben szoktam csinálni,de 8-10 nk -nál is sikeresen ívnak.Szaporításukban nem is az ívatás,hanem sokkal inkább a kicsik felnevelése okozhat eleinte problémát,mivel sok élo kaja kell.:D Ívás után 1 nappal kelnek ki és kb. 3-4 nap múlva úsznak el.Indítani rögtön lehet frissen kelt sórákkal,majd 1-2 hét után már grindált is esznek,azután pedig vágott tubival etethetjük oket"


[link]

2012. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát nekem nincs ilyen ph mérőm meg nem tom honnan vegyek sórákot vannak kis guppyjaim és azokat porrá őrölt haltáppal etetem az jó a tetrának?
2012. máj. 6. 10:49
 3/5 anonim ***** válasza:

hát nem biztos, mert lejjebb ezt írják:


"Szia! Nekem kb. 10éve is voltak tetráim (most épp nicsenek,10évig nem volt akváriumom,most kezdtem újra 1éve),akkor külön is raktam oket és le is ikráztak,ki is keltek de a szikzacskó felszívódása után elpusztultak,valszeg éhen haltak a gyerekek,akkoriban tudatlan fejjel ivadéktáppal próbáltam etetni oket. Most így utólag olvasva az írásod az lenne a kérdésem,hogy mi az a sórák és a grindál?"

2012. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként sórákot a díszhal boltokban árulnak zacskókban, kis petéket. De van ahol élőt is árulnak.
2012. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kössz és a porrá morzsolt kaja jó nekik?
2012. máj. 7. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!