Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 l-es öntisztító akváriumot...

Coffeez kérdése:

40 l-es öntisztító akváriumot hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Láttam a kommentek közt, hogy volt akinek sikerült 40 l-es akváriumot úgy "megcsinálnia", hogy csak évente 2x kell takarítania. Segítséget szeretnék kérni, milyen halakat, milyen növényeket, mennyit, milyen szűrőt stb tegyek bele, hogy ez összejöjjön. Olvastam hogy nem megy egyik napról a másikra, de talán nem kivitelezhetetlen. Teljesen amatőr vagyok a témában :( Köszönöm előre is!

2012. máj. 7. 12:42
 1/2 Platypus ***** válasza:

Ha teljesen amatőr vagy, akkor nem is lenne szabad ilyesmivel kísérletezned, mert ez még a legjobb tudás mellett is hatalmas kockázat, pláne 40 literben.

Bár attól is függ, mit értesz "takarítás" alatt. A helyesen ápolt akvárium nem működik magától, de nem is kell komolyabban hozzányúlni évekig. Hetente egyszer vizet kell cserélni, csak kimered az egyharmadát és újat hozol helyette. A szűrő teljesítményétől függően pár hetente, havonta meg kell mozgatni a talajt egy aljzatporszívóval. Ez a normális ápolás, amire szüksége van egy akváriumnak. A teljes szétszedés és a nagytakarítás kifejezetten kerülendő, legfeljebb évente szabad ilyen szinten hozzányúlni.

2012. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most a kis 37 literes tengerim az egész öntisztuló, havonta egyszer mondjuk cserélek benne pici vizet.

Ebbe nincsenek halak, van 3 üvegrózsa, meg tengeri csigák.

Élőtalaj és makro algák, meg sós víz. Hát nem túl sokat foglalkozom vele. A csigák nem döglenek ki úgy látom, de kérdés, hogy meddig. Mikor lejjebb párolog akkor rakok bele egy kis plusz vizet. Az üvegrózsát ritkán etetem tán heti egyszer. A csigák meg eszik az algát ami nő benne magától és még szaporodnak is, hát ez ilyen. De halakkal azért ezt nem csinálnám.

2012. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!