Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta szaporízásba kezdtem....

Betta szaporízásba kezdtem. Egy 30 literes akváriumban van a hím és mellette a nőstény befőttesüvegben. A víz 28 fokos és van szűrő és sok növény. A nőstény "kitátja" a kopoltyúját a hímre. Mostakkor mivan?

Figyelt kérdés
A nőstények is "kitáthatják" a kopoltyújukat?Vagy most akkor híím?:O
2012. máj. 9. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nőstény bettám, ami kifejezetten agresszív. Ő is felfújja magát, de erre csak később jöttem rá. Betettem először a hímemhez (elsőre csak üvegben), becsíkozódott, nagy hasa volt az ikrák miatt, úgyhogy kiengedtem kis idő múlva. Eredménytelen lett a párzás (ezzel az egyeddel), de a vegyes akváriumból ki kellett vennem, mert csipkedte a többi halat.

Persze az sincs kizárva, hogy a te egyeded mégis hím.

Mindenesetre szerintem válassz más nőstényt mellé, hátha azzal sikerül.

2012. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A közösbe a gurámikkal a plattikkal és a guppikkal meg a vitorlásaimmal is békés..A régi hímemmel is az volt.Nem látni hogy csíkozódik e mivel félalbínó,de a hasa jó nagy.nem tudom hogy ezzel a hímmel miért ilyen agresszív.
2012. máj. 9. 18:37
 3/3 anonim válasza:

Üdv!


Én pár napja ívattam sikeresen bettákat ( a kicsik már 4. naposak :) ).


Nálam a nőstény nagyon agresszív, nagyobb is mint a hím. Azt vettem észre, hogy ki kell alakulnia egy hierarchiának közöttük, a lány is ugyan úgy feszít és mereszti a kopoltyúját, sőt nekem még le is tépte a fél farkát a fiúnak... (azóta szépen nő vissza, szal nem vészes). Reggelre változott a helyzet, megépült a habfészek majd 5-6 óra kergetőzés és pózolás után sor került az ívásra, (megjegyzem teljesen szűz párrol van szó). :)


Egyébként ha a nőstényed függőleges csíkos lesz, tuti nem hím. (bár egyes "szakértők" szerint a fiatal hímek is tudnak csíkosodni, de én nem tartom ez valószínűnek).


Szóval kitartás :)

2012. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!