Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 12 literes akváriumom van,...

12 literes akváriumom van, szeretnék halat tartani benne. Mennyi és milyen fajta jöhet szóba?

Figyelt kérdés
Olvasgattam nagyon sokat, és neonhalat szeretnék tartani.Tisztában vagyok vele, hogy többet kell egyszerre, mert egyedül nem jó nekik.Szűrőt, levegőztetőt veszek.Van esetleg más fajta, ami jól érezhetné itt magát?

2012. máj. 12. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Hát 40 literesbe jobb lenne tartani, de megélnek itt is.12 literes akváriumba 10 max 20 neon legyen talán az is sok.Amúgy neonhoz hasonló rajhalakat lehet tartani de mondom vegyél nagyobbat ezt legfeljebb szülőszobának használnám.
2012. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha olvasgattál róluk,akkor nem értem az hogy kerülte el a figyelmedet,hogy minimum 70 liter kell nekik.

12 literben sajnos még szűrővel és levegőztetővel sem tarthatsz semmilyen halat,mivel tiltja az a törvény ami kimondja,hogy 30 liter alatti akváriumban tilos gerinces állatot tartani..Úgyhogy maximum néhány garnélát,csigát és növényeket tehetsz bele.

2012. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

előző... ne miket írsz???!!!

30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani, tehát kellene egy minimum akkora- ebbe meg tarthatsz egy hím bettát... ennyi

ha neont akarsz tartani akkor minimum 70 literes aksit vegyél, a leghosszabb oldal minimum 80cm hosszú legyen, hogy tudjanak úszni...

[link]

2012. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
bocsi elsőt akartam írni:/
2012. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ha tartani fogok neonokat, előtte nagyobb akváriumot veszek majd.És valóban olvastam olyat, hogy nem szabad gerinceseket tartani ilyen kicsiben,azért kérdeztem meg mégis, mert úgy gondoltam ti tapasztaltabbak vagytok.:)
2012. máj. 12. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:

örülök, hogy belátod:)

még az, hogy az akvarista.hu-n vannak e-bookok, ajánlom, hogy olvasd el őket,ja meg még az, hogy egy 70 literesbe 10 neonhalat rakhatsz meg még 6db páncélosharcsát vagy törpeszívóharcsát...ill. hogy egy ekkora akváriumhoz ajánlanék neked egy külsőszűrőt

2012. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor bettát ebben szabadna tartani?
2012. máj. 12. 14:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem..Neki is minimum 30 liter kéne.
2012. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem nem neki is minimum a 30liter... ebbe max csigát tehetsz vagy növényeket
2012. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm:)
2012. máj. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!