Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülhet egy törpe...

Mennyibe kerülhet egy törpe gömbhal és egy red cherry Budapesten? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Nem vagyok ismerős pesten, de rokonomék ott laknak és a hétvégén jönnek el hozzánk. A környéken sehol sincs törpe gömbhal ezért ha jönnek akkor el tudnának hozni 3db-ot. Fogalmam sincs mennyibe kerülhetnek ilyen halak, azért kérdezem itt mert fejből biztosan nem tudják, azért meg nem hívom fel őket, hogy mennyenek el megnézni mennyibe is kerülhet egy gömbhal, utána meg még egyszer vissza megvenni.

Amúgy a 11. kerület környéke. De mind1 csak úgy apesti árakra lennék kíváncsi köszi.:)


2012. máj. 13. 10:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja meg még esetleg a törpe harcsáról ha valaki tud azt köszönöm...:)
2012. máj. 13. 10:38
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pesten még nemnagyon láttam törpét csak zöld gömbhalakat.Ha az ismerőseid nem jártasak az akvarisztikában könnyen összetéveszthetik viszont az a különbség hogy a zöld gömbhalnak brakk víz kell és 3 darab hamar kinyírná egymást..
2012. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van nekik is akváriumuk, rég óta, szóval nem kezdők de nem is annyira profik. Hát azért ha úgy mennek be hogy, törpe gömbhalat kérek akkor csak nem adnak nekik zöld gömbhalat... Meg nem is lenne olyan jó ha ez a nagy monstrum megenné a plattiaimat.:D De most látom hogy inkább csak élőt esznek:s nekem csak lemezes, vizibolha, valami kis kocka, és ilyen med táp van... Sajnos erre fele nem nagyon van élő. Esetleg csonti meg pinki.(az jó lehet?) Vagy megeszik a lemezest is?
2012. máj. 13. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Red Cherry akvarista.hu-n 100 Ft/db. Boltban drágább.

Törpe gömbhal olyan 500-600 Ft lehet. Nem hiszem, hogy jó lenne neki a csonti, mert kívül kemény, belül meg trutyi van benne. Az udvarra kiraksz egy vödör vizet, amiből majd tudsz szüretelni szúnyoglárvákat nekik. A kis csigákat is szeretik.

2012. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Red cherryt boltban képesek 350 Ft-ér is adni.


A törpe gömbit meg olyan 700 Ft körül, de a kettő nem tartható együtt, mert a kicsi gömbik valszeg megkajálnák az RC-ket (habár még nem próbáltam).


Hát mondd nekik, hogy vegyenek tubifexet és szúnyoglárvát is élőt, én azzal etettem a gömbiket. Ami mozog arra ugranak. Másra úgy nem.


És szerintem legyen 4db hal, de még így is sem lesznek túl bátrak, viszont együtt bátrabban tudnak félni :)

2012. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hable mi indig összeakadunk ezen a gömbhalas dolgon :) Az én 4 törpe gömbim baromi jól érzik magukat, abszolút nem félősek... új mániájuk, hogy kergetik a lézerfényt, mi egyszer véletlenül világított be hozzájuk, mikor a macskával játszottam...


Ha nem tudsz beszerezni élőt, akkor próbálkozhatsz esetleg fagyasztottal is - az enyémek az élő vörös szúnyoglárvát zabálják két pofára, de ha nem vagyok itthon, akkor fagyasztottat kapnak és azt is megeszik. Viszont semmi mást. Próbálkoztam még valami tetra zselés kajával, szintén vörös szúnyoglárvás, de az valahogy nem kellett nekik.


A csonti nem jó tápanyag forrás, túl sok a kitin és a fehérje tartalma, ez utóbbitól ugyan gyorsabban nőnek és híznak, de önmagában nem elég a táplálásra.


Annyi még, hogy bármilyen élővel is fogsz etetni, azokat sem árt valami jó féle táppal feltölteni, mert így a hal számára is jobb lesz az eledel. Én pl. a vörös szúnyoglárvákat is etetem, néha szórok be nekik haltápot...

2012. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ugy érzem ezt a témát kicsit jegelem. Kicsit utána olvastam jobban, és így nem veszem meg őket. 80literes akváriumom van 4plattival és egyenlőre nem igazán szeretném őket elpaterolni ezek a kis szörnyek miatt...:D Mert valószínű hogy piszkálnák egymást. Inkább várok nyárig, addigra szerzek fehérhomokot meg egy csomó növényt, és majd veszek bele egy szép csapatot...:D Meg addigra megérdeklődöm az halasnál, hogy fog-e tudni hozni tubiflexet vagy szúnyoglárvát...

Amúgy a környéken 750 egy redcherry... szerintem elég szánalmas...-.-

2012. máj. 13. 22:03
 8/11 A kérdező kommentje:
a halasnál*
2012. máj. 13. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:
nabazz, milyen gazdag lehetnél ott RC szaporításból :D
2012. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem a nagy zöld gömbhal követte a lézerceruzát, én azzal szórakoztam. Húzgáltam neki a hátfalon, mert akkoriban még nekünk is volt macskánk, őt meg beirányítottam a szekrénybe és ott kereste még fél órán át a pöttyöt, mikor már rég kikapcsoltam. A gömbhal okosabb volt, az egyből leállt mikor kikapcsoltam.

A kis gömbikkel nem próbáltam ki, akkor épp nem volt lézerceruzám mikor őket tartottam, mert az később volt.

A fagyi kaját se próbáltam szerintem, itt nálunk van a közeli boltban minden féle élő cucc, és ez tök jó. Viszont én is csak 1 ilyen boltot ismerek.


Nekem csak 1 évig voltak meg a gömbik, aztán eladtam őket egy lánynak, tulajképp egyéb halakat adtam el és ez annyira tetszett neki, hogy akkor ezt is. Nálam csak 20 literben voltak akkor éppen. Persze szerintem volt amikor 45 literbe is betettem őket, mert pl próbáltam bettával összerakni, másik akváriumba meg darázsgébekkel, hát kísérletezgettem. Ez régen volt, aranyosak voltak, itt nem bántottak senkit, mindig ők voltak inkább a kis parások, minden hal amit próbáltam inkább őket akarta bántani, aztán így hagytam őket külön inkább, mert ők nagyon kis nyugisak voltak. Teljesen más viselkedésűek, mint a többi hal. Én nem találtam olyan halat, amivel szerintem összeillettek volna.

2012. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!