Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudok vizet cserélni?...

Hogy tudok vizet cserélni? (többi lent)

Figyelt kérdés
270l az akvàriumom hogy tudok vizet cserélni ugy benne hogy a viz àllot legyen?? ha leszivom a 30%-àt az akinak az rengeteg annyi vödröm nincs.....
2012. máj. 13. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
én a helyedben szereznék 20-30 literes műanyag kannákat, azzal szerintem megoldható lenne..:)
2012. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem, hogy egyik halas ismerősöm vízkezelő szert használ és nem hagyja állni a vizet, nekem az nem tetszik, de nála működik,viszont pár műanyag kanna hosszútávon olcsóbb
2012. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kika meg prakitek ilyen helyeken lehet nagy müanyag hordókat szerezni én nekem 300 literes aksim van és 2 50l-es hordóval cserélem a vizet hetenként.
2012. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na praktiker.
2012. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ott 80 liter vizet cserélned.

Heti 3 vödör elég, az 30 liter.


Nálam egy 30 literes műanyag hordó van beállítva a zuhanyzóhoz. Kertészeti boltban lehet olyat venni.

Ha leteszed a fürdőszobába, ez csak 1 vödörnyi helyet foglal. Én ezért használom - mert nem szeretek vödröket kerülgetni. Csak mikor tele van, ezt nem bírom megemelni, ezért fogok egy kisebb műanyag tálat és azzal kimeregetem belőle a vizet, át egy vödörbe, és úgy viszem a szobába.


Ha nem akarsz hordót, és nem vagy lusta hozzá, azt is csinálhatod hogy 3 naponta 2 vödörrel öntesz bele. Ez így már heti 40 liter, az 15%, bőven jó.


És lehet venni otthonra vízelőkészítőt is, pl olyan esetekre ha úgy látod, hogy több vizet kell cserélned valami miatt.

2012. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Ha nincs elég vödör, esetleg iktass be néhány méretes fazekat :) 3 darab 10-15 literes vödör elég lehet.
2012. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én a hordó alá berakok egy rongyot és azzal elhúzam az akváriumig és utána szvatyúval bele pumpálom.
2012. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, de van egy küszöb útközben. Rakhatnám gurulós kocsira is :) de mindegy, ez nem olyan nagy meló, szeretek vizeket öntögetni.
2012. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!