Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni az akvarisztiká...

Mit kell tudni az akvarisztikáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon megtetszett ez a hobbi és szeretnék hódolni neki. Van már egy 30x15x15cm -es akváriumom és bele kavics. Mit kell még vennem és az mennyibe fog kerülni? Mivel jár az akvarisztika? Szóval légyszi írjatok le mindent, amit tudni kell róla!
2012. máj. 13. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb akvárium kéne!
2012. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyönyörű hobbi LEHET ha megfelelő tudással kezdessz bele, azonban nagyon megfogod utálni ha csak úgy belevágsz 0 tudással, ezt garantálhatom !
2012. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az csak 6,7 literes. Max arra jó, hogy csinálj egy nano növényest belőle, ami egy szép dísze lesz a szobádnak, esetleg néhány kis hólyag csigával. Halat abba nem szabad tenni, de még garnélát sem kéne.


Ha veszel egy nagyobbat, pl 50 literest, abba lehet tenni mini 1-2 centis halakat és garnélákat.

[link]

[link]


De egy neonhalas akvárium az olyan 70 liternél kezdődik. Pedig a neonhalak se valami nagyok. Pl itt ez a videó. Ez már túl van telepítve. Ez majdnem olyan mint amiket a boltokban látsz.

http://www.youtube.com/watch?v=Dg5f6F2sauQ

De már hogy ilyen fekete tetrák is vannak benne, nekik kéne 100 liter minimum hogy jól érezzék magukat.


A boltokat ne vedd alapul, mert ott szokták elrontani a kezdők, hogy látják a boltban mennyi hal van bezsúfolva kis helyre. De azok még nem kifejlett halak és fiatalon még nem bántják egymást, csak később, mikor mi hazavisszük őket, kicsit nőnek nálunk és ivarérettek lesznek. Akkor szoktak jönni a bajok. A boltokban meg csak 1-2 hétig vannak elraktározva a halak, utána el lesznek adva, ezért az amit ott látsz, nem mérvadó.


Ha szeretnéd tudni hogyan kell normálisan tartani a halakat, úgy hogy ők is jól érezzék magukat, akkor pl nézegesd végig a halakat egyenként a díszhal.infon, azon belül nézd a medence és halnépesség adatokat:

[link]

2012. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:

Minden itt van ezekben:


[link]


[link]


Nem akarom elvenni a kedved, de a 7 literes akvárium (amit írtál) szinte már a kavicsnak se elég, nemhogy halnak. Sok sikert!

2012. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem végülis régen volt ilyen, hogy baloldalt 10 liter, középen 6 liter, jobboldalt 20 liter:

[link]

A 6 lityósba beraktam 1 amanda lazacot szülni de, nem szült mert ikrarakó. Jobboldalt 20 a literbe voltak a haverjai, és ő is oda akart volna menni. Látszik is a képen, hogy menne át.


Aztán mindet átraktam a 90 literbe (90x33x30cm) körüli. Ez jobban megfelelt nekik, mert hiába kicsik, de csapathalak és szeretnek rajban úszni, csak belőlük én nem vettem többet, így a neonok közé álltak be csapatba:

[link]

Ebbe már tudtak úszkálni. Volt egy ekkora szekrényem, oda akartam berakni a felső polcra az akváriumot, meg is erősítettem, be is tettem, aztán rájöttem hogy képtelen vagyok ezt ott fönt magasan takarítani. A vízcsere is nehézkes volt. Aztán gondoltam ez így nem mehet tovább, és levettem, csináltam alá egy tartó állványt, kb olyan alacsonyra tettem, mint a mosogató, illetve még lejjebb, hogy tudjak bármikor könnyen matatni benne. Úgy azért hogy odafértem hozzá könnyen és tudtam takarítani, már sokkal tisztább lett az egész. Ez persze evidens lenne, de nem mindenkinek, ha nem gondolsz bele.

De már nincs meg ez az akváriumom, elajándékoztam, meguntam, már nem tetszett.

2012. máj. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először is olvasd el a cikkeket, amiket belinkeltek.

Aztán még ha nem tiszta valami, akkor olvass utána.

Aztán tervezd meg, milyen halakat akarsz.

Azoknak is nézz utána, mik az igényeik, ki tudod e elégíteni azokat.

Vagy úgy is válogathatsz, hogy minek tudsz jó életkörülményeket biztosítani.


Aztán ha ezzel megvagy (pár hét, szóval biztos senki nem fogja ide leírni 300 oldalban, amit tudni kell) akkor folytathatod azzal, hogy nekifutásból kidobod a p.icsába azt az "akváriumot" (kb ennyire jó) és normálisan belekezdesz, mondjuk minimum egy 54 literessel.

Sok sikert, és ha konkrét kérdésed van, vagy vásárlás előtt állsz, akkor inkább előtte kérdezz, ne az eladókra hallgass.

2012. máj. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ha halat szeretnél előbb gondold végig, hogy milyen hal tetszik és mik az igényei.

az eladókkal óvatosan, azóta őszinte hozzám, akihez járok, mióta közöltem vele, hogy szóljon rám, ha a hal nem érzi úgy jól magát, ahogy én veszem, addig eladott nekem simán nagyobb helyigényű halat rossz létszámban a kis nano akváriumba(44literes)..ezt sokaknál lehet olvasni, szóval ne bízz az eladóban!:)

a kiadások szempontjából rajtad is múlik mennyit költesz, lehet venni használtan nagyon olcsó akváriumokat, de ez tőled függ..én inkább spóroltam arra, ami nagyon tetszik!

ha megvan a konkrét elképzelésed, ahhoz tanácsot adni sokkal egyszerűbb lesz, mint így

sok sikert!:)

2012. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Ew1Dzq32eDQ


Abból a kis akváriumból tudnál ilyet készíteni. Literenként 30 gramm konyhasó kell a vízbe, tengeri kagylókkal, csigákkal, korallal lehet dekorálni. Az egyetlen állat, ami tartható benne, az az Artemia sórák, ez viszont minden probléma nélkül. Kb. 500 Ft egy csomag pete. Ha raksz fölé egy erősebb fénycsöves lámpát, akkor megpróbálhatsz tengeri "növényeket"(makroalgákat) is tartani benne. A levegőztető nem kötelező elem, de nagyon hasznos. Ez az egész persze nem igazán akvarisztika, viszont működőképes választás ilyen kis edénybe is.

2012. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Makroalga tengeribe megmarad daylight izzó alatt, de brakkvízbe artémiákkal kevés a só, hát nemtudom.


Én nem fogom tesztelni. Egyszer raktam artemiák mellé édesvizi növényt, hát szétmállott a növény és másnap megdöglöttek az artemiák.


A gömbmoha viszont tutira jó a sórákos akváriumba, mert nekem az van benne. Én is most világítok ezerrel nekik, hogy nőjön a zöldalga, legyen mit enniük, de nem nagyon nő, ezért algatablettát törtem porrá, szórtam bele. Biztos eszik, mert még élnek, csak mindig egyre kevesebb lesz, mert néha adok a halaknak enni artemiát.

2012. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!