Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meglepő vízparaméterek mutatna...

Meglepő vízparaméterek mutatnak a tesztek. Most higgyek nekik vagy ne?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy pár hónapig eléggé elhanyagoltam az 54 literes akváriumomat, a csigák is elszaporodtak benne, koszos volt az egész (kérlek, emiatt most ne szidjatok le). A hétvégén végre kitakarítottam, több mint a fele vizet megtartottam, a szűrőt csak akváriumvízben mostam ki, a talaj nagy részét leszívtam és újat tettem be, meg levagdostam a növények rossz leveleit stb...


Szóval, ami már alapból gyanús volt, hogy nem volt algás semmi, pedig gondoltam biztos nem 0 ammónia van a vízben... éppen ezért csináltam egy ilyen papíros gyorstesztet, nitrit 0, nitrát 10 és 25 között... gondoltam ez a fajta teszt nem megbízható, így megmértem az ammóniát is csepegtetős teszttel, és az is 0 lett. Létezik, hogy ennyire elhanyagoltam és mégis ilyenek az értékek? Jó, az ammónia és nitrit szintet még megérteném, arra elvégre ott a szűrő, na de a nitrát mitől maradt ilyen alacsony? Létezik, hogy a növények használják el ennyire? Echinodorus bleheri, különböző fajta hygrophilak, meg vallisneriak vannak bent. 30 watt fény alatt, egy növényes meg egy napfényes cső alatt.


2012. máj. 15. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A halak mit mondanak,ha ők örülnek ne aggódj,a jó lowl light low tech aksi az pont olyan ahogyan leírtad éppen ezért kell ritkán tisztítani.Üdv haver!
2012. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem beszélek halul, így sajnos nem tudom, ők mit szólnak hozzá. Takarítani persze, ritkán kell, de karbantartani minden héten szokás, részleges vízcsere, aljzat porszívózás - na én ezeket hagytam el.
2012. máj. 15. 16:43
 3/3 Platypus ***** válasza:

A növények tényleg sok nitrátot képesek elfogyasztani. Ha kevés halad van, nem etettél túl sokat, akkor előfordulhat, hogy ilyen alacsony marad az érték, de azért tényleg váratlan. A növények nitrátfogyasztása igazán csak erős fényen és jó tápozás mellett magas.

Mondjuk ha az én akváriumomban lenne ilyen nitrátszint, szaladnék vizet cserélni, ez az érzékenyebb élőlényeknek már bőven magas.

2012. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!