Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 db kishal, na de hogy...

1 db kishal, na de hogy derítem ki milyen fajta?

Figyelt kérdés

ma huzamosabb matatás után a semmiből előbukkant egy ici-pici hulla fáradt "földre" lapulós kishal, sikerült kifogni, még mindig lapul..vagy haldoklik, nem tudom..

a gondom, hogy több verzió van milyen hal lehet: normani, annulatis, otocinclus vagy aranyhal ???

ha aranyhal akkor a kertitóból szedett növénnyel jött és meleg lehet neki a víz, ha más, akkor valószínű a tegnap hozott betta már mindenki mást felfalt és fogalmam sincs az említett halak bébijei hogy néznek ki, tudja valaki?

nem voltam itt úgyhogy tényleg gőzöm sincs hogy kerül ide szegény picike..


2012. máj. 15. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

kb mekkora a kishal méretre?

A normani az fehér és kéken fénylik a szeme

[link]

ha még bébi akkor meg olyan hogy csak két fehér pötty látszik belőle, a feje, meg a hasa, a többi része kb olyan átlátszó



Az annulatus az fekete-arany sávos

[link]

nem tudom hogy ez picibe milyen


otocintus az meg szürke lapos fejű, és van egy fekete csík az oldalán

[link]

ezt se láttam még picibe :/

2012. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ilyen az oto bébi, hogy csak egy nagy feje van:

[link]

2012. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem fehér, de fénytől függ, h milyennek látom..az egész csak gömbőc :) két pötty szemmel és átlátszó farkinca..de szerintem mai bébi és az otokra hasonlít a képen, de bármilyen kishalra..még túl mütyür, ha tudnám pl, h az aranyhal nagyobb mikor kikel, akkor kizárhatnám:)

csukát közben kiszámoltam, h nem lehet..szombaton vagy vasárnap volt két hete, hogy a másik akváriumba kerültek és a körülmények sem éppen a szaporodásukhoz ideálisak

2012. máj. 15. 20:58
 4/7 A kérdező kommentje:
a kishal mindennel együtt szerintem olyan fél cm lehet..:)
2012. máj. 15. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudom mekkora egy aranyhal bébi, de így néz ki elvileg, tehát van egy nagy hasa:

[link]


[link]


A normanik nálam nem voltak fél centisek sem, kis pöttyök voltak csak, hogy alig láttam, ilyen 2 miliméteresek voltak először. Jó pár nap után lettek fél centisek, de van még köztük kisebb is.

2012. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oto lesz..arra hasonlít leginkább:D..köszi!
2012. máj. 15. 22:05
 7/7 A kérdező kommentje:
háát..beugrott hozzá éjjel egy lámpás szemű..nincs kishal..O.o
2012. máj. 16. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!