Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdjek két bohóchallal?...

Mit kezdjek két bohóchallal? Ajándékba kaptam őket, help pls!?

Figyelt kérdés
Szóval... Van egy kicsi akváriumom, és imádom a halakt, úgyhogy 16. szülinapomra kaptam rokonaimtól két bohóchalat... De nem tudom hova tenni őket, hiszen nekik sós víz kell, meg mindenféle bizgentyűk... Mit csináljak? Mégse vihetem őket vissza egy kereskedésbe, hiszen ajándékok... De szegénykéimet úgy sajnálom... Hogyan tudnék valami "élhető" akit kialakítani nekik?

2012. máj. 15. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen, hogy életben tudd tartani őket.

Ha egy csepp jó érzés van benned, odaadod valakinek, aki megmentheti az életüket.

... amúgy roppant felelőd döntés élő állatot ajándékba adni, főleg aminek ilyen körülményes a tartása.

2012. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Hát igen... A tengeri akvarisztika nagyon nehéz és drága mulatság. Mekkora az akvárium, milyen korallok vannak benne, milyen a szűrő, mikor volt benne utoljára cserélve víz, ha ezeket tudjuk akkor segíteni is tudunk.

Addig is olvasgass!:

[link]

2012. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és pont ezért nem kell problémázni rajta, hogy ajándék volt, mert elsőnek az ajándékozók hibáztak, mert ezzel az erővel egy zsiráfot is adhattak volna...

Majd legközelebb meggondolják.

De amúgy ha rákérdeznek, azt is mondhatod, hogy meghaltak, végül is hihető, hiszen ha nincs megfelelő helyük kialakítva, akkor kb reggelre ez be is következik.

2012. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Édesvízi akváriumom van... és kicsi, 40 literes... :(

Nem tudnék mégis valami ideiglenes akváriumot csinálni nekik, amibe elvannak egy ideig és aztán valami jobbat...?

2012. máj. 15. 20:32
 5/23 anonim ***** válasza:

Mivel ma már nem tudod őket sehova vinni, halálra vannak ítélve. Ne haragudj, de eléggé ostobák a rokonaid, biztos nagyot röhögött rajtuk az eladó, ha ez egyáltalán igaz.


Ha holnap reggel esetleg még élnek, rohanj velük egy normális akvarisztikába, ahol van tengeri akvárium is. Pesten például aquadepo-ban talán tudnak valami kis karantént összedobni nekik (merthogy egészséges akiba nem teszik vissza őket, az 100%).


Arról meg, hogy ajándékot nem viszünk vissza...hát szerintem mindegy, hogy a wc-n húzod le őket, vagy megmented az életüket...

2012. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

:( Akkor holnap suli után go a kisállatkereskedés...

Sajnálom, pedig igazán szép halak :(

2012. máj. 15. 20:37
 7/23 anonim ***** válasza:

Kommentedre válaszolva:

Semmit nem tehetsz, hiszen nincs otthon nullás vized (tehát teljesen lágy, osmo vized), se tengeri sód, se sűrűségmérőd. Csak abban a kis vízben maradhatnak, amiben kaptad őket, más opció nincs.


Amúgy biztos, hogy bohóchalak? Ezeket eladni még a legmerészebb eladótól is durva.

Nem lehet, hogy valami édesvízi hallal kevered őket? Le tudod fényképezni?

2012. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ők nem tudhatták, hogy ez nekem ilyen problémát fog okozni. Egyszerűen tudták hogy imádom a halakat és az akvarisztikát, és csak meg akartak lepni... (ettől függetlenül nekem is az a véleményem, hogy élő állatot ajándékozni nem szabad... )
2012. máj. 15. 20:39
 9/23 A kérdező kommentje:

Biztosan azok, viszonylag jártas vagyok az akvarisztikában, sokszor láttam már élőben is. Köszönöm a segítséget... Majd kitalálok valami használható magyarázatot, vagy megmondom hogy mi is történt... Legalább tanulnak az esetből... :)

Nagyon bízom benne, hogy eléldegélnek holnapig, és a kereskedésben el tudják őket helyezni...

Egyébként ez nekem is fura, hiszen a bohóchal nem egy guppi, ami mindenhol megaatlálható... o.O

2012. máj. 15. 20:44
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod tudok adni beállt tengervizet, el tudod vinni. Vannak üres flakonjaim. Abban életben maradnának.


Holnap meg kéne venned ioncserélt vizet a Tescóban, vagy benzinkútban.


Meg tengeri sót pl ez is jó:

[link]


Meg egy só sűrűségmérőt (hydrométert):

[link]


Nagyjából 2 kis pohár só kell egy vödör ioncserélt (vagy ozmo) vízbe. Összekevered és méred pontosan 1,023 sűrűségnek kell lennie. Majd 1 óra mulva mikor jól összekeveredett, beöntöd az akváriumba.


De a halakat nemtudom mi van ha berakod friss vízbe, lehet kipurcannak, jobb nekik a beállt, és mindig csak kevés vizet kell cserélni benne, ugyanúgy mint egy édesviziben. Tehát nem egyből 60 litert.


És kéne nekik egy automata fűtő is 26 fokra beállítva.

Meg egy belső szűrő jó ideiglenesen, de hát normálisan kéne egy lehabzó is. Meg talaj, meg élőkövek, hát kicsit drága lesz..


Egyszerűbb ha visszavinnéd a halakat a boltba és veszel helyette valami édesvizi cuccot.

2012. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!