Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeket a halakat tarthatom...

Ezeket a halakat tarthatom együtt és el fognak férni abban az akváriumban?

Figyelt kérdés

Helo. Van egy 85 literes akváriumom. Ezeket a halakat gondoltam bele:

-díszes boszorkányharcsa, 1db

-haraldschultz páncélos harcsája, 2db

-csíkos baltahasú lazac, 3 db

-sziámi harcoshal, 1 db

-arany cifra fogasponty, 2db


Szóval szerintetek ezek tarthatóak együtt és elférnek a 85ös aksiban?

Előre köszi válaszokat! : )


2012. máj. 15. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Hú...

Egyelőre semmit nem javaslok az akváriumodba, mert ez így akkora hiányosságokra utal, aminek 100%, hogy pusztulás a vége.


A boszorkányharcsa még elmegy, de inkább törpe szívóharcsa illik egy ekkora akváriumba.

A páncélosharcsád rajhal, a nagyobb testűek közé tartozik, nem ide való. A törpe megfelelne, de vagy algázó csapat, vagy páncélos csapat, nem kell ennyi talajlakó.

A baltahasú lazac is rajhal, bár éppen súrolod a minimális akváriumméretének a határát, de ő specifikusabb akváriumban mutat jól, egyáltalán nem ajánlom ilyen körülmények közé.

Sziámi harcoshal... Teljesen más világ, mellé néhány kistestű, békés pontylazac illik.

A cifra fogasponty nem társítható, specifikus igényeik vannak. Társas medencében katasztrófa.


Ezek pedig így együtt kész káosz, teljes kudarc.

Értem én, hogy különleges halakat szeretnél, de hidd el, nem az a jó irány, hogy minden számodra szimpatikus halból bedobsz kettőt a medencébe.

2-3 halfajt kellene választanod, lehetőleg egy élőhelyről, azonos igényekkel.

Azért nem javaslok most semmit, mert még egyáltalán nincs elképzelésed a járható útról. Olvass még kérlek kicsit, aztán segítünk.

2012. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!