Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám habfészket épít...

A bettám habfészket épít napok óta, Mikor unja már meg?

Figyelt kérdés

Ma reggelre egy kb 2 centi magas habfészekre figyeltem fel, brutális gyorsasággal dolgozik a halacska csak az a baj hogy a nőstények közül egyiknek sem szimpatikus... Beraktam egy nőstény befőttes üvegben a hím mellé múlthéten, a hím neki ment folyamatosan az üvegnek pózolt lökdöste stb... a kék-piros nőstény szó szerint lesápadt, majdnem fehér volt egy 20 perc után (ekkor még mindig támadta az üveget a hím)! Ezt miért csinálták? Sose hallottam még olyat, hogy a nőstény lesápad...

A nőstény nem csíkozódott be keresztben, így nem is engedtem össze őket... Amúgy sem mertem volna a nőstény első reakciója miatt.

Visszaraktam a nőstényt a helyére és egy jó fél napot csak feküdt az akvárium alján... Megviselte vagy mi történt vele? Egy 72 literes akváriumban vannak ami egy üveglappal el van választva mert a csajok szétszedték a hímet...


2012. máj. 16. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hím nem fogja megunni a fészeképítést. Miért is unná? Más dolga úgysincs.


A csajok talán fiatalok még, van ilyen. Figyelj a stressz elkerülésére, például a halakat új helyre csak sötétben helyezd, úgy könnyebben elviselik. És figyelj, nehogy megfázzanak, mindent fedni kell!

2012. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiú bettám nekem is ezt csinálja :) Mindent ugyanígy... Szegény kicsit antiszoc :) De magában kis kezes bárány, nagyon szeretem. Szerintem kifejezetten aranyos, hogy így szorgoskodik a habfészkével. Amúgy sem árt neki, ha lefoglalja magát. (Engem is gyakran meglepett, hogy milyen nagy méretekben képes építkezni.)


Próbára vettem én is egyszer egy nőstény bettát, úgy voltam vele, hogy ha lesznek kishalak, akkor lesznek, ha nem, nem. Szépen becsíkozódott, habár először ő is lesápadt, de 10 perc alatt elmúlt. Elbújkált a növényzetben, meg építettem neki kavicsból is egy kis bújkálót, 'táncolgattak' együtt aznap este, de nem lett semmi :) Szegényt megtépte a hím, de mára már ugyanolyan színes és ép, mint volt. Most a vegyes akvárimot díszíti.


Nem kell erőltetni nagyon a párzást, lehet, hogy még fiatal volt. Szépen 'kiheveri' a megpróbáltatásokat. Ha eszik rendesen, akkor helyrejön hamar.

2012. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már értem, lehet hogy tényleg fiatalok még a nőstények! Vigyázok rájuk! :) Fűtés van 26 fokos vizük van mindig, fedve van az akvárium és leginkább fagyasztott eleséget kapnak. A hímmel nem lenne szerintem gond... Itt a csajok a kemények... de úgy tűnik csak ha együtt vannak... kiindulva abból, hogy hogy lesápadt a csajszi... Nem merek kísérletezni... (igazából a közös akváriumban próbáltam ki, hogy becsíkozódik-e, nekem ívató medencém sincs... meg igazából időm sincs most kishalazni, azért meg ne szülessenek, hogy mind elpusztuljon) kíváncsi voltam, de ez így inkább sokkolt... A hím reakciója is, a nőstényé meg főleg! Sötétkék nőstény (majdnem fekete) lefehéredett, nem volt szép látvány! :)
2012. máj. 16. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!