Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fagyasztott vörös szúnyoglárvá...

Fagyasztott vörös szúnyoglárvától el is pusztulhat a halam? Fontos!

Figyelt kérdés
tegnapelőtt etettem fagyasztott vörös szúnyoglárvával, bettám hatalmasra ette magát vele, majd jó sokat gubbasztott,de máskor is lusta, meg sokszor eleszi a kaját a többiek elől, most azért megijedtem, esetleg más baja is van-e..a hasán kicsit más a pikkely is(elsőre az jutott eszembe annyit evett, h kidurran), de semmi elszíneződést nem látok..holnap elutazok..mit tehetek érte?..vagy vigyem magammal és tartsam pár literben amíg visszajövök..ez 2 hét lenne..???..és majdnem 600km-t utaznék vele..:O
2012. máj. 16. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne utazz el vele, akkor vége.

Jót fog tenni most a koplalás. Viszont bettát tilos szúnyoglárvával etetni, mert bélelzáródást és gyulladást okozhat. Ebbe pedig bármit is teszel, belepusztul.

2012. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Igen, fagyasztva is okozhat bajt. A vörös szúnyoglárvának van egy kitinkampó a farkán, ami könnyen felsértheti a halak bélrendszerét, így az eleve legyengült vagy érzékeny gyomrú halak könnyen bélgyulladást kapnak tőle. Ezen kívül a begyűjtési helyük is erősen szennyezett, amin a fagyasztás sem javít sokat. Ezért szúnyoglárvából kerülni kell a nagy mennyiséget. Pláne Bettánál, ami szereti túlenni magát. Ha a pikkelyek furák, akkor valószínűleg egy kezdődő hasvízkórról van szó. Ha magaddal viszed, az olyan stressz a halnak, ami még egészséges állapotban is bajt okozhat, így viszont valószínűleg halálos lenne. Gyógyszerezni sem jó ötlet, ha két hétig felügyelet nélkül hagyod, mivel a gyógyszer megborítja a vízminőséget és pár naponta kéne vizet cserélni a kezelés alatt.
2012. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hm.. ma találtam véletlen egy kommentet, ahol valaki írta, hogy ne etessünk vele, eddig fogalmam sem volt és a szép az egészben, hogy ahol vettem ajánlották, hogy jó neki..szuper..3 féle fagyasztottam van, a vörös..ez akkor kuka és fekete szúnyoglárva meg valami pici rák..azok mehetnek?

többi halnak is lehet baja?..ügyesen felvágtam apróra, hogy mind ehessen belőle..most aggódhatok:(((

2012. máj. 16. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:

A vörös szúnyog savas kaja és a kampója is bele tud állni a gyomrába. A tubifex meg lúgos (ellenméreg) :)

Sórák mehet neki, az nagyon tápláló.

Fekete szúnyoglárvát még nem próbáltam, én fehér szúnyoglárvát szoktam venni, az jó csak alig látják a halak :)

2012. máj. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igazából feketét kaptak már többször is..és szárított vöröset is..ha jól belegondolok egyszer már hittem, hogy halálra zabálta magát..ő ilyen, ha nem adok semmit és van csigapete, akkor azzal eszi kerekre magát

hát remélem megússza és utána diétáztatom :)

2012. máj. 17. 09:09
 6/7 Platypus ***** válasza:
A fekete szúnyogra azt írja a sügeres könyvem, hogy ha túl sokat etetsz vele, melaninmérgezést kaphatnak tőle a halak. De hiába kerestem rá, nem találtam erről részletes leírást. Elvileg ha óvatosan adagolod és nem ez a főtáplálék, akkor rendben van.
2012. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, jó tudni!:) szépen felváltva kapják a száraztáppal.
2012. máj. 17. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!