Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 105literes akvariumba,...

Egy 105literes akvariumba, milyen vizinovenyeket ajalnotok? Pl guppik, es vitorlashalak es kek-voros neonok melle?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Háttérnövények: Anubias heterophylla, Aponogeton crispus és ulvaceus, Myriophyllum, és Vallisneria fajok. (Csak néhány a rengetegből)


Az előtérbe pedig: Echinodorus tenellus, Fontinalis antipyretica, Lilaeopsis brasiliensis, Taxiphyllum barbieri, Cladophora aegagropila. Jobb esetben egy akvarisztikai szaküzletben tudni fogják, mi fán teremnek ezek a növények.

2012. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Ehhez tudni kéne, hogy milyen teljesítményű a világításod, milyen a talajod és használsz-e növénytápot. Minél alacsonyabb a fényerő, annál szűkebb a választék is.
2012. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban, a telepítendő növények körét erősen befolyásolja a fénycső minősége, teljesítménye, hullámhossza, ezen felül a leendő akvárium növényeinek tápanyagellátása illetőleg ennek hiánya. Csak zárójelben jegyezném meg, hogy nálam a Vallisneria és Anubias fajok minden külső beavatkozás nélkül szépen fejlődnek, kielégítően dúsulnak töveik, sőt időről-időre tőosztást is végeznem kell az utóbbi, valamint indakurtítást az előbbi faj esetében, máskülönben minden egyéb növényt elnyomnának maguk körül. De persze a fent említett fajok felettébb ellenállóak, és egyedül a finomabb felépítésű, kisebb levelű növények esetében tapasztaltam némi sárgulást, részleges levél illetve tőrothadást, leginkább a Lilaeopsis brasiliensis-nél. De általában növekedésével arányosan kompenzálja részleges elhalását, tehát ameddig ez nem kerül túlsúlyba, addig nem is aggódom. A Hygrophila difformis körülbelül három hetet bírt nálam, aztán minden megmagyarázható ok nélkül beadta a derekát, a Sagittaria subulata és a Saururus cernuus ellenben kiválóan fejlődnek, a Vallisneriához hasonlóan. Tehát én egyáltalán nem tápozom a növényeimet, és amint a pillanatnyi állapotot elnézem, bőven elegendő nekik a halak által kibocsátott salakanyag, a jó minőségű fényintenzitás és spektrum mellett. Ja és hozzáteszem, szimpla apró szemű mosott kavicsba vannak ágyazva. Én nem is nagyon olvastam utána, egyszerűen bementem egy szaküzletbe, megvettem azon egyedeket melyek megtetszettek, beültettem, és úgy voltam vele hogy amelyik bírja bírja, amelyik nem az nem... De a Hygrophilán kívül egyetlen növényem sem adta be a derekát, az eddig kipróbált 8-10 fajból. :) Ennek az egynek is bizonyára a pH-val vagy egyéb tényezővel illetve ennek hiányával lehetett gondja, nem pedig a tápanyag csekély mennyiségével. :) Mindenesetre sok sikert az akváriumodhoz! :)
2012. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!