Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Összerakunk egy kb.104 literes...

Összerakunk egy kb.104 literes akváriumot. Ebbe elég 2×18W Sylvania Activa fénycső?

Figyelt kérdés

Nem tudunk még semmi konkrétat a leendő növényeket illetően, de szeretnénk egy szép növényes akváriumot. Nekem az amazonasi kardfűfélék tetszenek, gömbmohát is szeretnék, ha jó a társításba, illetve nagyobb, szélesebb levelű növényeket vennénk. Láttam még vízfelszínen úszó, világoszöld, húsoslevelű növényt, arra jó lenne rájönni, hogy milyen fajta. Kicsit válogatós vagyok ezen a téren, a fűszerűek nem nagyon tetszenek.


Vegyek még mellé egy növényes csövet is vagy az alacsony fényigényűeknek elég ez a kettő? Még annyi, hogy az akvárium 40cm magas.


2012. máj. 18. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
kelleni fog még egy fénycső, ha erős fényigényű növényeket akarsz tartani, pl amazonasi kardfű. nekem az aqua-glo (hagen) fénycsövekkel jó tapasztalatom van, ajánlok még a mostaniak mellé egy olyat is. a halak színét is élénkíti. ami nagyon fontos, hogy jó szűrésed legyen, különben algásodni fog egy idő után! a külső szűrő kelleni fog és minimum 6-700liter/órás a 100literes akváriumhoz! engem borzasztóan elöntött az alga a növényesben, míg csak belső szűrőm volt (eheim aquaball). leginkább a fonal alga jött, nem bírtak vele a sziámi algaevők sem. külső szűrő indítása után lassan vissza szorult.
2012. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, az mindenképp lesz. Majdnem kész is van /mi barkácsoljuk:)/ ahhoz egy 650l/h-s vízpumpát rendeltünk, szűrőanyagnak Siporax, Eheim lávakő meg szivacs lesz. A biztonság kedvéért rendeltünk még egy belső szűrőt is (az is Atman, most pontosan nem jut eszembe a pontos fajtája, 450l/h az biztos).


Igazából nem fix, hogy hozzá tudok jutni az amazonasihoz, a városban még nem láttam. De Pestre könnyen be tudok jutni szétnézni. Elsősorban helyben szeretném összeszedni a dolgokat, költséghatékonyan :)

Köszi a választ!

2012. máj. 18. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
frankó, tuti rendben lesz a szűrésed! a belső szűrést ha nagyon kavarja a vizet lejjebb is veheted (ha szabályozható). kardfű tuti lesz pesten, minden második boltban kapható! menj be a greenaqua-ba, ott van növény a kánaán. az aquadepo is jól el van eresztve növényekkel
2012. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra külön figyeltünk, hogy szabályozható legyen, mert jó lenne kikísérletezni a dolgokat :) A Green Aqua-s kínálatot átfutottam gyorsban, ezek nagyon tetszenek! Köszi az ötletet!
2012. máj. 18. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:

A húsoslevelű úszónövény talán "vizisaláta" akar lenni

[link]

ez nem marad meg akváriumban, elrothad az alja, legalábbis én már próbáltam, de a tóban se maradt meg.


Úszónövények közül, ami nekem bejött, az kicsit kisebb, a békatutajra hasonlyt "Limnobium laevigatum".

[link]

Ez kb 3cm széles a 3 levelével együtt, tehát olyan 1 centis levelei vannak és szépen terjed. 1db-ot kaptam valakitől, és már sok lett belőle. Nekem ez tetszik.

2012. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A második az! Jaj de jó :) Ez nekem is tetszik nagyon! Az üzletben az egyik növényes akvárium teli volt vele, jól mutattak. Köszönöm neked is :)
2012. máj. 18. 13:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Az alacsony fényigényűeknek, és a tág határok közt tarthatóknak elég a 2 cső.

De az már kevésbé ilyen biztos, hogy 2 activa jó lesz.

Én mondjuk 1-et se használnék, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor szerintem valami kevesebb uv-sal kéne kiegészíteni, mert ez nem fog jóra vezetni.

2012. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mondjuk én is inkább egy aquastar-t választottam volna a sylvania-ból, vagy még inkább egy phillips aquarelle-t. utóbbi nálam nagyon bevált semleges, daylight cső, "mellékhatások" nélkül. növényesnek pedig a hagen aqua-glo nálam a befutó. a másfél évenkénti csőcserekor azonnal elkezdenek gyöngyözni a növények, szóval szemmel látható a hatás.
2012. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...egyébként a daylight csöveket én dupla ideig használom, mint a gyári ajánlás, mert nincs negatív hatása ha tovább marad. Pozitív hatás sincsen cserénél, nem kezdenek gyöngyözni a növények, mint az aquaglo-nál. Viszont erősebb a fénye egy új csőnek, mint egy használtnak. Szemre kb. 20%-al
2012. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!