Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok olyan édesvízi halfajtá...

Tudtok olyan édesvízi halfajtákat, amik jól érzik magukat 30 fok körüli vízben is?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudok,

az már termál vizi hal lenne :)

2012. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezeket találtam ezen az oldalon:

[link]

Sziámi harcoshal /Betta splendens/. Őshazája Szingapúr, Maláj-föld és Thaiföld. A hímek testhossza 8-10 cm-es, míg a nőstények 5-6 cm-es testnagyságot érnek el. A hímek hát-, farok-, farok alatti és hasúszói, erősen megnagyobbodtak, az úszósugarak megnyúltak. A közepesen kemény, 7 pH körüli vizet kedveli. Nagyon melegigényesek. Teljes szépségüket csak 25 C fok feletti hőmérsékleten bontakoztatják ki. Az élő eleséget szívesen fogyasztják. A szúnyoglárva a egyik kedvence. Sokféle színváltozata létezik.


Fekete tetra /Gymnocorymbus ternetzi/. Származási helye Paraguay, Brazília és Bolívia vizei. 5-6 cm-es testnagyságot érnek el. Tartásuk könnyű nem igényes hajak. Megfelel nekik a 26-28 C fokos hőmérsékletű víz. Valamint szeretik a növényekkel dúsan benőtt akváriumot. Viszont ne tartsunk együtt olyan halakkal, melyeknek hosszú úszóik vannak, mert ezeket esetleg megcsipkedhetik.


Diszkoszhal /Symphysodon discus/. Az egyik legszebb akváriumi díszhalunknak a hazája az Amazonas és mellékfolyói, a Rio Negro, és a Tapajoz. Több alfaja ismert. Igénylik a 28-30 C fokos vizet, valamint nagy testméretük miatt minimum 200 literes vagy annál nagyobb akváriumban tartsuk őket.


remélem tudtam segíteni:) (ezeket arról az oldalról másoltam ki)

2012. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A doktorhalak Garra rufa,akár 38 fokos vízben is elvannak.
2012. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg, a garra rufa egy jó hal


Pedig ismerősömnek van, és nem is fűti őket, de aránylag meleg van a lakásukban, csak hát ezek nem olyan kicsik. Nála csak olyan 10 centisek és elég vékonyak, de állítólag megnőnek 14 centire is.

2012. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:

Sziámi harcoshal (Betta splendens)

Vörös neonhal (Paracheirodon axelrodi)

Arany- és Márványgurámi (Trichogaster trichopterus sumatramus)

2012. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem a labirintkopoltyúsok többsége kibírná... nekik egyébként is melegben kell lenniük...
2012. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!