Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumi vízmelegítő...

Egy akváriumi vízmelegítő elromolhat attól, hogy folyamatosan működik, úgyértem túl tudja terhelni magát?

Figyelt kérdés
180 literes akváriumomban van egy 25w-os fűtő, tudom hogy nagyobb kéne, de ez van ezt kell szeretni:D 24c°-ra van állítva, 20-21 felé nem nagyon tudja feltornázni a hőfokot, amúgy 16-17 fokos nélküle a víz, hideg helyiségben van az akvárium, ráadásul az egyik szűrő mellett van. monyjuk így legalább eloszlik a hő. de akárhányszor odanézek, mindíg villágít, nem lesz baja ha folyton megy? mert ha igen akkor inkább elpasszolom és veszek egy nagyobbat!
2012. máj. 18. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rövidebb lesz az élettartama, de mivel túlmelegedni nem tud, hűti a víz, ezért nem megy tönkre.
2012. máj. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem megy tönkre, de ha csak 20-21 fokra nyomja fel a vizet, akkor mindenképpen vegyél egy nagyobb teljesítményűt, mert a legtöbb fajtának kevés a 20-21 fok!
2012. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik hogy a fűtővel energiát közvetítesz a vízbe. Van egy 25W os fűtőd, ami ezek szerint 3 fokot emel a vízhőmérsékleteden. És van egy "X" méretű felületed, ami pedig folyamatosa hőt von el a vízből. Nyilván nem kell leírnom hogy itt az akvárium teljes felületére gondolok ami a levegővel érintkezik. A fűtő maga nem fog tönkremenni, viszont a nap 24 órájában elhasználsz egy nagy csomó "vellanyt". Viszont vennél egy nagyobb teljesítményű fűtőt, gyorsabban helyrerántaná a hőfokot, és a hiszterézisnek köszönhetően csak harmada annyit üzemelne. én 50W-ról váltottam 100W-ra, ( 40 lierről pedig 135 re) de az áram számlát sem dobta meg. Gondolj bele mennyi idő míg 180 liter kihül?!
2012. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!