Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most meg mi baja van az...

Most meg mi baja van az aranyhalamnak? Többi lent

Figyelt kérdés
van két aranyhalam.mind a kettőnek fekete folt fut végig a hátán és az egyik nem nagyon akar úszni.lehet hogy azért van mert fátyolos(mert a másik nem).gondolom egy aranyhal és egy fekete teleszkóp szemű keresztezhetett vagy mi.amúgy ma vetem lehet hogy csak nagyon fél?(az új helyen)alőre is köszi a válaszokat!Spicc,Murr,Hablene kiméljetek de a többieknek is köszönöm!

#baj #arany.hal.aranyhal
2012. máj. 19. 17:04
 1/9 Platypus ***** válasza:
Az egészséges aranyhalak mindig virgoncak, fajtától függetlenül. A nagyon túltenyésztett aranyhalak rossz úszók, és alig haladnak, de attól még ugyanúgy próbálkoznak. Ha ma vetted, akkor a baj oka még könnyen lehet régebbi hatás, a rossz körülmények sokáig nyomot hagynak a halakon. Ha elég nagy az akváriumod és jó a vízminőség, akkor valószínűleg rendbe fog jönni idővel.
2012. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!többiek?
2012. máj. 19. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:
az, hogy 1,5 dl-ben tartod...
2012. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
dehogy!350 liter!
2012. máj. 19. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Beszokattad őket rendesen? Zacskóval be, hőmérséklet átvesz, lassan víz hozzátölt, aztán kiengedés?

Az aki be volt járatva rendesen? 2-3 hét üresen?


Ha mindenre igen a válasz, akkor két dolog lehetséges.

A legvalószínűbb sajnos, hogy betegek. A boltba kerülő aranyhalállomány legalább 90%-a beteg. Nagyon gyakori náluk a fátyolbetegség, ez a darakórhoz hasonló megbetegedés, de agresszívabb és észrevehetetlen, mivel arany színű bevonatot képez egy alapból ilyen színű halon. A tünetek illenek rá, lefekteti, letargikussá teszi a halakat.

A másik eshetőség, hogy egyszerűen szokatlan nekik az új hely.

Én a helyedben várnék 1-2 napot, ha nem lesznek jobb kedvűek, akkor egy erős parakilles (akár dupla adagban, vagy parakill turbót használva) kúrát javaslok nekik.

2012. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy egy kicsit várjunk, had szokják a helyet. Sokat segítenek a növények, főleg az úszók,mármint a hely megszokásához. Remélem, hogy csak erről van szó és ma már bátrabbak lesznek. Megpróbálhatod már az etetést is óvatosan.
2012. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! már 1 napja itt vannak és bátrabbak!csak akkor bújnak el ha nagyon közel megyek hozzájuk!még egyszer köszi!
2012. máj. 20. 09:35
 8/9 A kérdező kommentje:
ja és Murr mindenre igen a válaszom!
2012. máj. 20. 09:36
 9/9 A kérdező kommentje:
most mit csináljak éppen nézegetem és a mellső uszonyai kacskán állnak(egyik fel másik lent úgy láttam).túléli? de amúgy nagyon vidám eszik meg minden!
2012. máj. 20. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!