Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom, hogy kell-e...

Honnan tudhatom, hogy kell-e kaját adnom az algaevőnek?

Figyelt kérdés
Első akvárium, és a díszállatkereskedő azt mondta, hogy amíg nem szaporodik el az alga, addig ellesz a növény leveléből. Csak minden más információról kiderült már, hogy nem mondott igazat a kereskedő, és tartok tőle, hogy ebben sem... A lényeg, hogy szegény algaevő meghalt, és nem tudom, hogy kajahiány miatt-e. Honnan lehet ezt tudni?

2012. máj. 21. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A közhiedelemmel ellentétben az algázóknak és a takarítóhalaknak is pont olyan ellátást kell bíztosítani mint a többi halnak.Az algázókat tabletta formájú eleséggel kell etetni.
2012. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Az algázók dög és korhadékevők, semmi esetre sem elég az alga, bár szívesen eszegetik és amíg kicsik, jól elvannak az algán és a többi hal maradékán. Az algázónak a tablettán és az algán kívül, szüksége van növényi és állati eredetű nyers kajára is, valamint egy gyökérre, amiről eszegetheti a korhadékot. Forrázott: spenót, uborka, cukíni,saláta, tök, stb Állati kaja: halhús,ikra, ill bármilyen fagyasztott, vagy élő kaja, amivel eteted a többi halat.Nem kell ezekből sok, mert a maradékot is megeszegeti, de azért néha adni kell neki, lehetőleg vegyesen. Ha kitapasztaltad mit szeret, azt rendszeresen adhatod.Ha nagyobb lesz úgy is elszedi a többi haltól ami kell neki, de amíg kicsi, rá is gondolni kell etetéskor.
2012. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Még talán annyit, hogy szüksége van bújóhelyre, ahol zavartalanul pihenhet. Megteszi egy kerámia cső amiben elfér egy 15cm hal, ill gyökérből, kövekből készített sátorszerűség, vagy barlang, amiben, alatt, kényelmesen elfér. Mindegy, hogy mi, de készíts neki helyet, a dús növényzet magában is elegendő lehet.
2012. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznos infókat tudtam meg. Van egy növény az akváriumban, annak vannak kilógó gyökerei. A többi hal kapott enni, gondolom abból is juthatott neki. 1,5 hete volt nálam, és most pusztult el. Ennek tükrében lehet, hogy éhenhalt, vagy nem valószínű, hogy ez a baj?
2012. máj. 21. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt kéne tisztázni, milyen algaevő.

Egy kis anci nem valószínű hogy éhen hal, egy törpe szívóharcsa minden további nélkül éhen tud halni, ha nem kap minőségi kaját.

De az ancinak is biztosítani kell növényi eredetű kaját, forrázott zöldséget, és valamilyen fát, mert rostok nélkül bélgyulladása lesz.

A forrázott zöldségeket este, lámpaoltás előtt tedd be, mert éjszakai állat. lehet, hogy kell egy nap, mire kicsit szétázik a zöldség, és tápláléknak tekinti a hal. Mindenesetre reggel látod, hogy fogyott e belőle.


A harcsák elég érzékenyek a vízminőségre, és a méreganyagokra, ha első akvárium, és nincs sok tapasztalatod, ez is előfordulhat, illetve ha anci volt, akkor én inkább gyanakszom erre. Teszteld a vizet ammóniára, nitritre, nitrátra.

Ez ellen úgy lehet védekezni, ha normális a szűrésed, nem hanyagolod el a vízcseréket, nem etetsz túl, és nincs túltelepítve az akvárium.


Egyébként látszik a halakon, ha jól vannak lakva. Az ancinak is beesett a hasa, ha éhezik, az otocinclusnak meg kimondottan akkor jó, ha nagy kerek hasa van.

(Only fat oto are happy oto :))

2012. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

1,5 hét alatt semmiféle hal nem hal éhen, legfeljebb az újszülött ivadékok. A halak hidegvérű állatok, sokkal gazdaságosabban működik a szervezetük, mint a miénk. Nem tesz jót nekik sem az éhezés, de jóval több az, ami megárt , mint amit az átlagos melegvérű kedvenceknél megszoktunk.


Kedves kérdező, ha jól sejtem, a boltos tanácsai alapján rendezted be az akváriumot. Mivel pár baromságot már mondott neked, gyanítható, hogy az alap dolgok sincsenek rendben. A lényegi információk: mekkora akvárium, mennyi hal, milyen a szűrés, milyen gyakran cserélsz vizet, bejárattad-e az akváriumot a halak előtt?

2012. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az akvárium nem kóser. Már van benne szűrés, és 2 xifó, 2 molli és 4 guppi úszkál benne. Holnap jön egy normális méretű (126 l) akváriumszet, és reméltem, hogy addig még kibírják.
2012. máj. 21. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:
az én algaevőm is vásárlás után egy héttel meghalt.Lehet kapni sera eledeleket,golyó formában,ami lebomlik,is alga ,vagy valami piszok képződik belőle!vagy vársz egy kicsit míg bealgásodik a víz!
2012. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se halhat éhen mindössze másfél hét alatt. Tudok olyan akváriumról, amit egy egész hétre kaja nélkül hagytak, és egyetlen hal sem pusztult el. (Persze ezt azért ne csinálja senki!)

Az algázó eszeget magának innen onnan egy kicsit. Maradékot, algát, bármit, szóval nem hinném, hogy mindössze másfél hét alatt éhenhal. Más lehetett a gond.


Különben nekem is volt olyan guppim, ami 1 hetet bírt, pedig a vele együtt vásárolt másik két guppinak azóta sincs semmi baja. Ilyen sajnos előfordul. Lehet betegen hoztad el.

2019. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!