Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumból lehet...

54 literes akváriumból lehet tengerit csinálni?

Figyelt kérdés
Mielőtt még bárki leszúrna, nem én tervezem, csak láttam neten az egyik oldalon hogy "54 literes tengeri akvárium eladó" lehabzóval meg mindennel. Kicsit furcsálltam.

2012. máj. 21. 16:39
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
Kukoricát? Hát nehéz lesz... Szerintem a tengeri olcsóbb, mint az akvárium.
2012. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó ezen most jót nevettem... :)

De ha innentől kezdve bárkinek is nem lenne világos: 54 literes akváriumból lehet TENGERI AKVÁRIUMOT csinálni?

2012. máj. 21. 16:56
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy 37 literesem van tengeri, működik lehabzó nélkül, csak nincs benne hal, semmi nagy élőlény.


Van benne élő talaj, kb 3cm vastagon, vannak benne makro algák (3 féle caulerpa alga és vörös alga), néhány üvegrózsa is szaporodik benne. Egy 20W daylight kompakt izzó világítja. Van benne egy aquael fan-1 szűrő, meg egy sajátkészítményű mini külsőszűrő. Vizet havonta egyszer cserélek benne egy picit, nem nagyon foglalkozom vele.


Kaját se szórok bele és rengeteg kis csiga és plankton él benne, akik csak az algát esznek gondolom, mert mást nemigen kapnak. Nagyon ritkán volt, hogy egy pici fagyasztott kaját beletettem, de általában nem etetem őket semmivel és ha így közelről megnézem rengeteg kis mini állat lakozik benne.

2012. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tehát akkor halak tartására nem alkalmas?

Ilyet is ír hogy "ha egy Némós akváriumot szeretnél a gyerekszobába..."

Én eddig úgy tudtam hogy a bohóchalas akvárium is 100 liternél kezdődik. Legalábbis nem olyan régen még így volt, kiokosodtam mert nagyon szeretnék tengerit.

2012. máj. 21. 17:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Calcinus elegans remeterákocskát lehetne tartani benne, mert szerintem az nem fogja fel hogy mekkora helyen van, az mindig csak a köveken bóklászik, lassan megy és a tajajt is túrogatja. [link]


A táncoló garnéla már nagyobb helyigényű ő a 200 literesnek az egyik sarkából pillanat alatt átugrik a másik sarkába, ha megilyed valamitől. Pedig pont ilyeneket szoktak tartani kis akváriumban, de szerintem azt nem kéne. Én ahogy látom.

2012. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát bohóchalat is be lehet gyömöszölni 20 literbe, láttam már olyat is sajnos, amíg kicsi volt a hal, de az is biztos hogy ott nem érzi jól magát. Én 112 literben tartottam a bohóchalat majdnem 1 évig és utána raktam át 200 literesbe és olyan ari volt, láttam hogy örül, egyből ment is körbenézni. Ugyan igaz, hogy a bohóchalnak van egy lágykorallja, amit nem nagyon hagy el, azaz mindig ott sürög forog körülötte és ha veszélyt érez, akkor bebújik közé, de néha ki szokott jönni így a szabad vízbe is úszkálni kicsit, csak utána mindig visszamegy a kis helyére. De akkor is kell hogy legyen neki egy nagy terület, ahova kimehet.


Kb mint mi akikor élünk egy lakásban, de szeretünk kimenni a kertbe néha sétálgatni, aztán visszamegyünk a házba. Tehát én szerintem jó neki ha van egy 200 liternyi kertesháza :)

2012. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezt kihagyjuk. :D

Én 100 literben szeretnék 2 bohóchalat, bár anya nem igazán pártolja az ötletet, ő elkötelezett amellett, hogy a tengeri akvárium drága, komplikált, nehéz, DRÁGA, megígymegúgy stb... (hiába mondom hogy az édesvízi sem gyerekjáték... szülők :))

Egyébként még 1 kérdésem had legyen... Tengeri akváriumban muszáj lenni valamilyen korallank? Vagy elég az élőkő?

2012. máj. 21. 17:39
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyszer betettem egy ilyen mű gumi korall utánzatot, rikító narancssárga színűt és a hülye bohócka belement. Ott hagytam neki az akváriumban 1 hónapig. De azért jobb neki az élő.


Valami azért kell neki. Nálam szereti a lithopiton lágykorallt. És érdekes, hogy az első 2 hónapban nem is ment bele, csak aztán valahogy megszokta, megszerette, most meg el sem akarja hagyni, állandóan abba bújkál és beledörgölődzik, ott is alszik benne.


Ezt a lágykorallt elég könnyű tartani, és még az olcsóbbak közé tartozik, úgy néz ki mint egy rózsaszín karfiol. Nem kell etetni semmivel, csak fotoszintetizál.


2db T8 cső volt nekem sokáig fölötte (egy kék és egy fehér 18 Wattos és szépen nőtt alatta, tehát nem túl fényigényes).


http://www.youtube.com/watch?v=5nc1x_AIHeA&feature=channel&l..

2012. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne lágykorall, és se anemóna, se semmilyen virágállat, az se baj, de akkor ne bohóchal legyen benne, hanem valami más. Pl a sárgafarkú kék korallsügér. Ő nem bújkál a virágállatok közt.


Viszont vehetsz ilyen caulerpa algákat, az olyan mint egy növény, zöld, meg van a vörös alga is, ezek olcsóbbak mint a lágykorallok.


[link]

2012. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ez a video! :)

Egyébként, ha 2 bohóchalam lenne, akkor két korall is kellene?

2012. máj. 21. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!