Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavi halaimnak hullanak a...

Tavi halaimnak hullanak a pikkelyei. Mi lehet a probléma? Kezelés?

Figyelt kérdés
3 halat sikerült kifognom a tóbók, átvizsgáltam őket, 2 halnak eltűntek a pikkelyei, a harmadik rendben van. viselkedés alapján a pikkelyes mindig kergeti a többit. lehet hogy ő tépte meg őket vagy ez valami betegség? étvágyuk rendben van
2012. máj. 21. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyik kergeti őket az lesz a hím és sajnos van amikor túl vadul próbálkozik és megsérülnek a pikkelyek. Nekem is volt 1-2 hal aminek lejött pár darab de elvileg ez visszanő.
2012. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy itt nem 1-2 pikkelyről van szó hanem az egész halról eltűntek a pikkelyek :S
2012. máj. 21. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyan úgy esznek meg virgoncak akkor hagyjad. Ha esetleg elkezdenének elbujkálni lassulni akkor lesz gond. Azt hiszem ilyenkor szoktak gomba és baktériumölőt belerakni a vízbe. De itt egy frankó kerti tavas fórum: [link]

Vagy google keresőbe: "kerti tó index fórum" és az első találat. Nagyon jó dolog szinte azonnal adnak választ és sok okosságot, ötletet is adnak. Én is itt szoktam kérdezni vagy segíteni vagy simán csak megmutatom hogy milyen állapotok vannak nálam :) Remélem megoldódik a probléma.

2012. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Én arra gyanakszom, hogy sekély, vagy kicsi a tó és túlságosan kihűlt télen a tó vize és megfáztak, a bőrgyulladás következménye lehet a pikkelyvesztés is. Nem vagyok biztos a dolgomban, de nagyon jellemzőek a tünetek és az időpont is stimmel, mármint a május. Ha nem látsz fekélyeket, bevérzéseket, haspuffadást és jó étvágyúak, viszonylag jól érzik magukat, akkor szerintem erről van szó és valószínűleg kiheverik, ha gyorsan kezeled a vizet gomba és baktériumgátló szerrel.
2012. máj. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!