Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan vízinövény, ami...

Van olyan vízinövény, ami 0,3w\l -n gyepet alkot külön CO2 nélkül?

Figyelt kérdés
A Marsilea hirsuta ilyen
2012. máj. 22. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, mekkora az akvárium... egy 30 literesben nagyon kevés a 0,3 w/l, de egy 300 literesben már egész jó.
2012. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jáva mohal alulra lekötve
2012. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindig érdekelt, hogy egy gyepesített akvárium aljzatát hogyan takarítjátok? Na meg a (bár ritka esetben, de szükséges) teljes takarítás esetén feltépítek a sok idő alatt létrejött gyepet?

Érdekel a téma, mert szépek az ilyen akváriumok, de el nem tudom képzelni, hogy lehet ezt karban tartani.

2012. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez hülyén néz ki?


[link]

Tűvel és damillal, varrtam gömbmohából 3 paplant.

Ennél igénytelenebb növényt nem tudok, ennek nem kell fény.

2012. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A gyepes akváriumot úgy kell indítani, hogy kell egy jó szűrést kreálni hozzá, ami felkeveri a felszínéről a koszt, hogy be tudja szívni a szűrő. Persze némi halkaka így is beesik a talajba, de ott lemegy egész alulra és a növény felhasználja tápanyagként, mert ott könnyű szerkezetű növényes talajok vannak, aminek a felszínén nem is marad meg semmi, minden lehúzódik az aljára.


Ugyan ezt is lehet porszívózni kis csővel ügyesen, ha akarja valaki, pl én régen a hülye mohákat szívtam ki a gyep közül, mert az hamarább belenőtt. De ha nincs ilyen probléma, akkor nem igazán kell a porszívózással foglalkozni.


Viszont ha tényleg durván elkoszolódik, akkor szét kell szedni, ja. De ha valaki ügyes, vissza tudja ültetni egy talajcsere után, és 2 hónap mulva megint összeolvad egybe az egész gyep, mert CO2-vel nagy fényen gyorsan nőnek a növények. Tehát nem kell fél évet várni hogy megint jól nézzen ki.

2012. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

112l

hable: nagyon jól néz ki!


Valószínűleg nehéz munka volt a varrás[egyébként mihez varrtad oda?]. Nem esett szét a növény varrás közben? meg a damil nem "megfojtja" meg a növényt? Hány gömbmohából készült?


Egyébként olyat szeretnék inkább, aminek rendes gyökere van, mert nekem nem nagyon sikerültek még az odakötözős megoldások

2012. máj. 22. 22:34
 7/13 Platypus ***** válasza:
A Marsilea elég lassan nő, sokat kell venni alapból, vagy szakállad nő, mire gyep lesz belőle. CO2 nélkül jól elvan, de egy rendes tápozás azért kell neki, hogy értékelhető mértékben fejlődjön.
2012. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez pontosan hány gömbmoha, lehet hogy 40, de még maradt sok amit nem használtam fel. Több részletben vettem a terraplázán, mert ott ilyen 100 Ft volt darabja.


Kézzel kihúzgáltam őket laposra és szúnyoghálóra varrogattam rá, egy este. Meg pár db siporax kerámiahengert is varrtam az aljára körbe nehezéknek, mert fel akart repülni. Először teljesen lapos volt, aztán a széleinél elkezdett bekunkorodni és olyan lett, mint egy svájci sapka. Mert a gömbmoha próbál visszaalakulni gömb alakúvá, de csak a széleinél tud.


Ezt a varrogatást vagy fél éve csináltam.

Előszőr a 112 lieresembe voltak berakva úgy, hogy csak egy 13 Wattos kompakt izzó volt felettük és szép zöldek maradtak.


De volt ez a 70 literesem ebbe meg volt sok növény, túl sok, ezért megcseréltem a kettőt, hogy ebbe tettem a mohákat és a nagy akváriumba meg a növényeket.

Ez volt benne:

[link]

Szal ezeket a hydrocortyle-ket raktam most át a 112 literbe, 3db 26Wattos kompakt izzó alá, mert ennek kell fény, meg hát ott már jobban elférnek.

2012. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jól néz ki

bár nekem macerásnak tűnik a megvalósítása.

Marsileát megpróbálom és ha nem akkor marad a jávai,(de azt meg rögzíteni nehéz:))

2012. máj. 23. 21:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt marsileám, de az kidöglődött, elsárgulgatott és elbarnulgatott. Próbáld, de szerintem annyira nem jó növény, mint aminek látszik.


Valahogy tényleg jól kell tápozni hogy megmaradjon, csak én nem jöttem rá hogy. Platypusnak is van egy kicsi az még megvan neki, de az se nőtte be az alját pedig már féléve biztos ott van. Van pár szál aztán kész. Nálam meg még annyi se maradt. Gőzöm sincs hogy abból hogyan csinálnak egyesek egy egész mezőt. Elásni is nehéz, mert kirepked könnyen a talajból.

2012. máj. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!