Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy egy asztal elbír-e egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Régi asztal, nincsenek meg a papírjai. 80cm*40cm-es a lapja, az akvárium pedig pont ráfér: 80cm*35cm*45cm (126 l-es). Tudom, hogy ebből nem lehet kiszámítani, de a képet mutatja valamennyire. Egy 150 kilós embert nem engednék ráállni, viszont az akváriumnál eloszlik a súly.


1. Ti egy ilyen asztalra rátennétek az akváriumot?


A dolgot neccesebbé teszi, hogy a padló picit egyenetlen, így az asztal rövidebbik oldalán alá kellett polcolni. (2 csempét tettem alá)


Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 22. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tenném rá. Én az akváriumom tartóját saját magam hegesztettem, és tudom hogy elbírja, de alig várom már hogy egyszer szétszedjem az akváriumot, mert akkor még teszek bele erősítést. Nem hiszed el de rettegni fogsz. 120 liter víz a szobában azért az nemsemmi ám. Egyébként nem jártál fizika órára, hiszen akkor tudnád hogy egy liter víz egy kiló. Akvárium 126 liter +- néhány kiló az aljzat miatt. Azért nem érdekes ez az adat mert ha csak a vizet veszed, mármint hogy 120 kiló lesz, akkor tervezd 200 kilóra minimum az asztalt.
2012. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy egy liter víz egy kiló, és 146 kilót fog nyomni összesen. A cm-eket azért írtam le, hogy egyértelmű legyen: nem egy nagy asztal közepén lesz egy apró akvárium.
2012. máj. 22. 21:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Asztalra valóban ne tedd az akváriumot. A legnagyobb probléma a merevítéssel van, egy asztalt semmi nem tart meg - ha nagy súly van rajta és megnyomod egy oldalra, akkor elcsuklik és kész. Maga a faanyag még el is bírhatja, de a kapcsolatok nem. Ha viszont építesz belőle egy szekrényfélét, akkor nem kell bele vas, csak az a lényeg, hogy mind3 irányban merev legyen, és nem árt többtámaszúsítani, tehát középen is alátámasztani, mert ott pedig a lehajlás miatt jön létre tönkremenetel (értsd elpattan az akvárium).
2012. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Namost ha nem mersz ráálítani egy embert, akkor egyértelmű, hogy az akváriumot se merd. Az, hogy a súly eloszlik és csak amitt nem szakad be elég necces hozzállás, és jóeséllyel törött akvárium lesz a vége. Nem szabad annyira kicentizni a dolgokat.

Egyébként nem írtad le az asztal anyagát, mert nem mind1, hogy bútorlap, vagy egy jobb keményfa. A felépítse sem mind1, stb.

2012. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem bírja el! Agyon kell merevíteni, úgy igen. Nekem is ilyesmi van, csak az egy komód.
2012. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Készítettem néhány képet:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 22. 21:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne! Elég ha egyszer benyúlsz az akvárium mögé és kicsit megtolod, úgy összecsuklik az az asztal, mint egy kártyavár. Nagyon ki kellene merevíteni, hogy működjön.
2012. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 YourDestiny ***** válasza:
Valóban ne! Nálam egy heggesztett alapra van megépítve az akvárium állványa, bútora. Számos merevítés és egy vastagabb bútorlap kellene, szóval ne!
2012. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:
A 126 literes akvárium készen legalább 170 kilót fog nyomni. Ha egy picit meglököt az asztalt, akkor egy ilyen terhelés alatt darabjaira fog kullani minden.
2012. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
*meglököd
2012. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!