Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban mindenhol, (a növényken, az akvárium falán) apró barna foltok jelentek meg, 2 neon halamon pedig pici fehér pöttyök, de a viselkedésükön semmi furcsa nincs. Mi lehet a probléma?

2012. máj. 22. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg a barna foltok:barna alga

fehér pöttyök meg darakór lehet

2012. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem a darakórnak, igen az az.:| Az algával meg mit tudnék kezdeni? Az eladónő azt mondta, hogy még felesleges algaevőt venni. Amúgy köszönöm szépen a választ.:)
2012. máj. 22. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindkét probléma a rossz vízminőségre utal. Elégtelen szűrés, kevés fény, túl etetés, túltelepítés.


Mekkora az akvárium? Milyen szűrő van hozzá? Milyen gyakran cserélsz és mennyi vizet? Meg volt-e rendesen a 2 hetes bejárató időszak?Mennyi és milyen halak vannak benn?

2012. máj. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
Ha már darakór van, azt kezelni is kell. A neptun parakill jó gyógyszer rá. Csak éppen hazavágja a vízminőséget(mint szinte minden gyógyszer), így könnyen belehalhatnak a halaid a kezelésbe, ha az akváriumoddal egyébként is gáz van. És valószínűleg gáz van, mert a kérdésed alapján egy nem túl tájékozott eladóra támaszkodtál az összeállításában. Tehát: mekkora akvárium, milyen szűrés, mióta üzemel, milyen gyakran cserélsz vizet?
2012. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
54 literes akvárium, hogy milyen levegőztető, világítás... van benne, azt sajnos nem tudom, szett-be vettük. A 2 hetes bejártatás megvolt, vizet eddig csak egyszer cseréltem, akkor kb. a negyedét, felét, és 2napig állt előtte a víz. 6 neon, 2 guppi, 2 harcsa a pontos nevére nem emlékszem, az akvárium alján úszkál, és van 1 fekete molly-m is. ( mollyból eredetileg 2volt, csak sajnos elpusztult)
2012. máj. 23. 17:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaa, és körülbelül 1hónapja üzemel.
2012. máj. 23. 17:22
 7/10 anonim válasza:
a barna alga a falon, nekem is volt a eladó azt mondta, hogy kevés fény ha a köveken, növényekem is van akkor sok a kaja.Most már több időig hagyom a világitást és nincs barna alga az üvegen.
2012. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem a világítás az kb. reggel 6tól megy egészen 10, fél 11-ig... nem hiszem hogy kevés lenne a fény.:| Akkor viszont marad a sok kaja...megpróbálok kevesebbet adni nekik, csak sajnos nem süllyed el, így a harcsáknak nem marad semmi, ezért kicsit többet szoktam bele tenni...hát köszönöm.:)
2012. máj. 23. 17:53
 9/10 anonim válasza:
szivesen!!
2012. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:

Ha a világítás gyenge, akkor teljesen mindegy, mennyit világítasz, gyenge marad, de ez igazából csak a növények miatt fontos. Ez a kevés fény=barna alga egy nagyon pontatlan dolog, 20 éve volt divat ezen rugózni. De világos akváriumban is lehet simán barna alga, főleg ha új és túl sokat etetsz. A rossz vízminőségen nem segít a több fény, csak még több algád lesz.

A halaid egyedszáma sem tökéletes. A molly eleve túl nagy ekkora akváriumba, a neonok és a páncélos harcsák viszont magasabb egyedszámot igényelnek, mindehhez egyszerre viszont túl kicsi az akvárium.

2012. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!