Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit adjak enni a halaknak,...

Mit adjak enni a halaknak, hogy szép legyen a színük?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek tanácsokat adni, hogy milyen tápot vegyek a halaimnak, hogy szebb legyen a színük. (guppi, dánió, platti, sziámi) Most is szépek, csak néha kicsit elmegy a színük... Köszi!
2012. máj. 24. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem értek a halakhoz, de most láttam tescoban egy olyan cuccot, amitől elvileg a halaknak szép színűk lesz :D gondolom halkaja volt, de még néztem is, hogy ilyen létezik.. de ezekszerint van is rá igény, szóval akkor gondolom az segíthet :D
2012. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nyers fagyasztott eleségek (artemia, szúnyoglárva, daphnia, stb.), valamint jó vízminőség (megfelelő szűrés és heti 30% vízcsere), megfelelő egyedszám.

Például a jelenlegi halaid minimum 80-100 literben érezhetik magukat: 4-5 guppi, 10 dánió, 4-5 platti, 1 betta. De egyáltalán nem ideális társítás, a betta nem való ide.

2012. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Bemész az állatboltba, van kifejezetten színerősítő haltáp. A nevét nem tudom, de az aquafood gyártja.
2012. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
Festéket!
2012. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Halak egészséges táplálását nem tudod véghezvinni tápozással. Változatosan kell táplálni. Olyanok a halak, int az emberek. van hogy rá unnak kajákra. ( de hidd el az élőre nem fognak rá unni. ) Nekem hasonló halaim vannak, és én úgy etetem őket hogy fagyasztott eleség mindig legyen. Csak épp mi a sláger. Most a fagyos vízibolhát zabálják a halak. előtte a szúnyoglárvát. A tubifexet viszont csak szinte élve. Guppiknak kell növényi kaja is, szóval változatosságra törekedj, és tápot csak kiegészítésnek adj ha adsz is.
2012. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Semmilyen színerősítő táp nem használ a halaknak, főleg az ilyen minőségen aluli aquafood, a tescoról nem is beszélve... Az egészséges halaknak szép a színük, ha ez valakinek kevés, az vegyen műanyag halat és fesse az ízlése szerint...
2012. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Színerősítő táp, Szúnyog lárva és mindenféle vitaminos tápok.:)
2012. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
én lemezeset...színes az van rá írva hogy szebbek lesznek
2012. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Platypus ***** válasza:

Én meg minden héten kapok levelet pénisznövelő tablettákról, 30 évet fiatalító arckrémről meg diéta nélkül fogyasztó teáról. Nem igaz minden, amit egy termékről állít a gyártó.


Ami tényleg jót tesz a halak színének, a tökéletes vízminőségen és a változatos tápláláson túl, az az astaxanthin. Ez a vegyület például a vörös cyclopsban megtalálható. Néhány csúcsminőségű gyári táp is ezt tartalmazza, de a hétköznapi olcsó színfokozók többet ártanak a halnak.


Ha a halaknak csak néha megy el a színe, akkor ott a probléma a stressz. Nem feltétlenül eseményekre kell gondolni, a vízminőség romlása is annak számít. Bizonyos élethelyzetekben normális a fakóság, például este, lámpaoltás után a legtöbb hal elsápad.

2012. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer küldtek pénisznagyobbítós reklámot, aztán mutattam, hogy ezt már hova nagyítanák.. és nem küldtek többet:) gondolom egyénre szabottan működik a reklámszolgáltatás:D :D
2012. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!