Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csiga lehetett ez?

Milyen csiga lehetett ez?

Figyelt kérdés
Még régebben vettem két sárga színű csigát. Azt mondták almacsiga, és teljesen úgy is nézett ki. Hazahoztam, mentek is a helyükre. Néhány órával később leültem az akvárium elé, és bár ez most nagyon furán és hihetetlenül fog hangzani, de szemtanúja voltam a következőnek: ezek a csigák ködös foltokat hagytak az üvegen. Az két ancistrus abban a másodpercben elpusztul, amint rácuppant ezekre homályos valamikre az üvegen. Egy másodperc alatt elengedte az üveget, és háttal a talajra süllyedt. Nem szórakozom, ez nem vicc! Mit gondoltok erről, mit hozhattam haza a boltból?

2012. máj. 24. 22:19
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
o.O
2012. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mérges csigák, haldoklom! :D Bocsi, félre ne értsd, én hiszek neked, de ez a story nagyon nagy! Gyilkos csiga... hát végem! Ha valaha is megtudod mi volt ez, okvetlen közöld, nekem kell néhány ilyen!
2012. máj. 24. 22:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Ó fene, bocsi, a tesóm szórakozik velem és hülyét akar csinálni belőlem...


Mellesleg a kérdés komoly és valós, csak felügyelet nélkül hagytam a gépem. Sorry!

2012. máj. 24. 22:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő nem hisz nekem, nem is látta a kis piszok, de remélem azért valaki lesz, aki értelmes válasszal is szolgál.
2012. máj. 24. 22:30
 5/9 YourDestiny ***** válasza:

Na jó, ha ez tényleg komoly, akkor:


Én még életemben nem hallottam ilyen csigáról. Rágugliztam, ott se találtam halakra veszélyes akváriumi vagy bármiféle édesvízi csigát, de rajta vagyok!

2012. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Hát elméletileg léteznek csigák, amelyek képesek mérget fecskendezni, de azok kicsit se hasonlítanak az almacsigára, és tuti nem lenne olyan elvetemült, aki megpróbálja eladni.
2012. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt van ez, másban is felmerült már gyanú:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..


Nála valószínűleg más lehetett a gond, vízminőség vagy nem tudom, de elgondolkodtató. Termelhetnek a csigák mérget vagy valami, amit esetleges stresszhelyzetben a vízbe engedhetnek, vagy ami az ancik alá gyújthatott?

2012. máj. 24. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az almacsigák tudnak valamit amit mi emberek nem. Barátomnak eltűnt 2db almacsiga házzal együtt, a csukott akváriumból, és a talajt is átkutattam, ott sem volt a házuk. Nem volt senki aki megegye őket, és együtt tűntek el, egyazon időpontban. Ez is komoly. És ezt hogy?
2012. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úristen, Hable, akkor meneküljetek, mert azok terveznek valamit o.O
2012. máj. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!