Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a halaimnak a baja?

Mi lehet a halaimnak a baja?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet a halaimmal de lefogynak es pusztulnak el. Valaki tudna segiteni hogy mi a problema?

2012. máj. 26. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Rossz tartási körülmények. Ez már biztos. DE Írhatnál többet. Mekkora helyen hány halat tartasz? Mivel szűrsz? Hány fokon üzemel? És mivel eteted?

Lehet a halaid csipkedik (baszogatják) egymást. De lehet az is hogy 12 literben tartasz 4 tokrátum harcsát 3 ancit, 15 guppit, és 40 neont. Szóval légy közlékenyebb.

2012. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy 150 litres akvariumom van. Van benne 5 gurami 4 torokato harcsa 6 anci 10 xifo 15 gupi 4 molly 4 vitorlas hal 2 pancelos torpeharcsa 2 szumatrai diszmarna 10 darab 1,5 cm-es zebrasuger
2012. máj. 26. 13:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah és a szures egy belsoszures ami 500 l/h vizet forgat.
2012. máj. 26. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
nekünk 270l akiba nincs a fele mennyiségü hal se!!!!!!szerintem ez rengeteg!!!!!!!!!!!!!
2012. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 Anci és 2 torokátó harcsa már sok az aljzatra. Nem túl sok, de nagyjából ott a határ. Nem vicc! Én is látom a halaimon a többnek nem jutna táplálék az aljzatról.Torokátó harcsa 18 centisre nő az anci pedig 8-10 centisre.


15 gupi és 10 xifó baromi sok a felszínre. Nekik sem jut táplálék, és egymásba ér a farkuk.


Zebrasügér, Gurámi szintén 10 centi feletti halak. Vitorlást meg egyenesen felejtsd el. azok ivaréretté válnának akkor te bajban lennél. nagy bajban. Ugyanis területvédők. amit ennyi halnál nem lehet. Nézd 150 literes akváriumnak nem nagy az alapterülete így sajnos nem szabad túltelepítened. Szűrésed sem sok. Pont jó de ez is amolyan határ. Éppen hogy elég lenne egy normálisan telepített akváriumban.

2012. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindent egybevéve a halaid éhen halnak.
2012. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az a problema hogy nem csak nalam van ez a dolog.Másnal is volt ilyen itt a környeken, és én hoztam halat onnan , azt nem tudom h onnan jott-e at a betegseg.
2012. máj. 26. 16:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi halnál nem beszélünk betegségről. A halaknak szükségük van megfelelő élettérre, megfelelő vízminőségre, oxigénre, és megfelelő mennyiségű táplálékra. :) Abban az esetben, ha a torokátumharcsa felúszik a felszínre táplálékért, akkor baromi éhes. Ennyi guppi és xifo mellett lehulló eleség nulla. Amennyiben mégis van, az ancik egyből rávetik magukat.(Gondolom nem kapnak salátalevelet). Amennyiben ez nem így lenne, elnézést kérek, de szerintem a halaid próbálnak minél gyorsabban zabálni, nem pedig nyugodt körülmények között táplálkozni. Lehet szépíteni, de mivel a szomszédodnak v. a környékeden élő ismerősödnek is hasonló problémája van, nem biztos, hogy követned kellene a tanácsait. Attól még, hogy halat tart, nem biztos hogy követendő példa.
2012. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!